Donald Tusk nie krył oburzenia ws. ustawy „lex Czarnek”. Przedstawiciele PO, którzy nie wyrazili sprzeciwu w tej kwestii, mogą mieć teraz problemy. Były premier jest w tej kwestii stanowczy.

Senat odrzucił projekt tzw. Lex Czarnek 2.0. Ustawa znalazła się więc ponownie w Sejmie. Za odrzuceniem uchwały Senatu opowiedziało się 224 posłów.

Zjednoczonej Prawicy udało się odrzucić uchwałę Senatu, chociaż zabrakło siedmiu posłów partii rządzącej.

Najważniejszą rolę odegrała tutaj opozycja, której kilku przedstawicieli zabrakło na sali. Nie było m.in. Eugeniusza Czykwina, Bogusława Sonika oraz Ryszarda Wilczyńskiego. Sprawę tę skomentował Donald Tusk.

Donald Tusk stawia sprawę jasno

– Powiedziałem to tuż po moim powrocie do polskiej polityki polityczkom i politykom Koalicji Obywatelskiej i mojej partii, PO, że dyscyplina to jest jeden z tych egzaminów, z tych testów, które muszą zdać, żeby przekonać Polaków, że będą lepiej rządzić. Nie może być tak, że ktoś nie głosuje tak w ogóle, z zasady, bo to jest praca, to jest obowiązek służbowy, ale też odpowiedzialność obywatelska i bardzo konkretne wymierne sprawy, jak „lex Czarnek – mówił były premier podczas konferencji prasowej w Krakowie.

– Nie może być tak, że ktoś nie głosuje tak w ogóle, z zasady, bo to jest praca, to jest obowiązek służbowy, ale też odpowiedzialność obywatelska i bardzo konkretne wymierne sprawy, jak „lex Czarnek” – dodał.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

– Ja powiedziałem, niechcący mi się wówczas zrymowało, nie mam ambicji poetyckich, ale akurat tak mi się zrymowało, że kto nie głosuje, ten nie kandyduje. I będę się trzymał tej zasady w sposób bardzo konsekwentny. Jeśli ktoś nie głosuje bez jakiegoś jednoznacznie brzmiącego usprawiedliwienia, pobyt w szpitalu, nie wiem, wiecie, o co mi chodzi. Jeśli ktoś nie głosuje, bo ma kiepskie wytłumaczenie dla tego faktu, po prostu już nie będzie więcej w polskim parlamencie i to mogę państwu tutaj zadeklarować – zapowiedział Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Denerwował ją respirator innej pacjentki. Teraz odpowie za usiłowanie zabójstwa

źródło: DoRzeczy / Onet

(Visited 60 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj