Pamiętacie to zdjęcie? Uradowania twarz prezesa Adama Glapińskiego ze sztabą złota w rękach. Ma powód do radości – powiedział Donald Tusk na nowym wideo. W taki sposób lider Platformy Obywatelskiej skomentował podwyżkę stóp procentowych.

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o podwyżce wszystkich stóp procentowych o 1 pkt. proc. Stopa NBP podniosła się z poziomu 3,5 proc. do 4,5 proc.

Decyzję RPP skomentowała opozycja, w tym sam Donald Tusk, który przemówił na Twitterze.

– Pamiętacie to zdjęcie? Uradowania twarz prezesa Adama Glapińskiego ze sztabą złota w rękach. Ma powód do radości – zarobił w zeszłym roku ponad 1 mln złotych i dał sobie jeszcze 600 tysięcy złotych premii – podkreślił były premier.

Lider PO oskarżył Glapińskiego za aktualną politykę finansową. W jego ocenie decyzje szefa NBP wskazują na nieszczęście setek tysięcy polskich rodzin.

– To on odpowiada między innymi za stopy procentowe i za to, jak wysokie raty kredytu płacicie – mówił Tusk.

Były premier przypomniał, że w styczniu i lutym 2022 roku zyski netto polskich banków przeszły na rekordowy poziom – 4 miliardów złotych.

– No ale w końcu, jak powiedział premier bankier Morawiecki, ludziom powinna wystarczyć miska ryżu. Dla ludzi będzie więc miska ryżu, a dla nich będzie to złoto – zaznaczył polityk.

Zobacz również: Papież Franciszek wspomina o masakrze w Buczy. Zaapelował również do Polaków

Zobacz również: Będzie nowa flaga Rosji po wojnie na Ukrainie? Oto, jak będzie wyglądać [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 529 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj