Papież Franciszek w czasie ostatniej audiencji generalnej otrzymał flagę, która pochodziła z Buczy. Duchowny wspominał o tamtejszej masakrze i zaapelował do Polaków, którym serdecznie podziękował za wspieranie uchodźców.

– Najnowsze informacje o wojnie na Ukrainie, zamiast przynosić ulgę i nadzieję, zaświadczają o nowych potwornościach, takich jak masakra w Buczy. Coraz bardziej przerażające okrucieństwa, dokonywane są także na cywilach, bezbronnych kobietach i dzieciach. Są to ofiary, których niewinna krew woła do nieba i błaga: „Niech zostanie położony kres tej wojnie! Niech zamilknie broń! Niech zaprzestanie się siać śmierć i zniszczenie!”. Pomódlmy się o to razem – powiedział Ojciec Święty.

W czasie audiencji głowie Kościoła towarzyszyły dzieci z Ukrainy.

– Towarzyszy nam też grupa ukraińskich dzieci. Pozdrówmy je i pomódlmy się razem z nimi. Te dzieci musiały uciekać i przybyć do obcej ziemi: to jeden z owoców wojny. Nie zapominajmy o nich i nie zapominajmy o narodzie ukraińskim. Ciężko jest być wykorzenionym ze swojej ziemi przez wojnę – mówił papież Franciszek.

Duchowny zaapelował do Polaków, którzy bez chwili zawahania się pomogli wielu uchodźcom z Ukrainy.

– W tym czasie Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, okazaliście niezwykłą i przykładną życzliwość dla naszych braci Ukraińców, dla których otworzyliście serca i drzwi waszych domów – ogłosił Franciszek.

Zobacz również: Braun skomentował wydarzenia w Sejmie. „Żul, którego żeście tu wprowadzili…” [WIDEO]

Zobacz również: Poseł PiS Piotr Kaleta: „Januszowi Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk”

Źródło: Vatican News 

(Visited 221 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj