Jak przekazał rzecznik PO Jan Grabiec — Donald Tusk zastanawia się nad pełnoetatową pomocą Platformie Obywatelskiej. Dodał, że nic nie wskazuje na to, aby obecny szef ugrupowania Borys Budka miał wycofać się ze swojej funkcji.

Grabiec, który był gościem w radiu RMF FM, już wiele razy wspominał o powrocie Tuska do polskiej polityki. Jak wyjaśnił — po raz pierwszy w ciągu kilku ostatnich lat padły tak zdecydowane deklaracje ze strony byłego premiera.

— Po raz pierwszy ta deklaracja jest tak wyraźna — zaznaczył Grabiec. Ponadto dodał, że Donald Tusk oferuje swoją pomoc, i to na pełen etat.

— Ale wiem skądinąd, że bardzo poważnie zastanawia się nad, że tak powiem, pomocą pełnoetatową, a nie tylko od czasu do czasu — powtórzył rzecznik PO.

Zobacz również: Sousa pożegna się z reprezentacją Polski? Sensacyjne doniesienia

Jan Grabiec poinformował, że wciąż trwają rozmowy między byłym premierem a obecnym liderem PO Borysem Budką. Nie jest wykluczone, że do tych dyskusji dołączy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Przeczytaj również:  Duda chce, by handel w niedzielę był przestępstwem. Napisał już list do Ziobry

— Rozmowy są poważne, dlatego nie ujawniamy ich szczegółów — mówił Grabiec.

Polityk nie był chętny, by rozwijać kwestię ewentualnej nowej funkcji dla Donalda Tuska.

— Postaramy się jak najszybciej sformułować bardzo wyraźny komunikat, wiemy, że wielu członków i sympatyków Platformy czeka na finał tych rozmów. Mam nadzieję, że to będzie kwestia dni bardziej niż tygodni czy miesięcy — powiedział rzecznik PO.

Zobacz również: Czy da się odróżnić Delta od „zwykłego” COVID-19? Oto główne objawy nowego wariantu koronawirusa

Przypomniał również, że na środę zaplanowano posiedzenie zarządu krajowego PO.

— Ale psikusa sprawiła nam rządząca partia wprowadzając wieczorem trzy punkty dotyczące wotum nieufności wobec ministrów tego rządu przygotowane przez nasz klub. Na pewno jutro Donald Tusk nie pojawi się na zarządzie Platformy — powiedział Grabiec.

Źródło: stefczyk.info

(Visited 205 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj