Lider PO Donald Tusk opublikował post, w którym grozi Antoniemu Macierewiczowi. Chodzi o materiał TVN24, dotyczący prac podkomisji smoleńskiej.

Reportaż został wyemitowany na antenie TVN24 w poniedziałek i od razu wzbudził wiele kontrowersji. Szefowi MON zarzucono, że nie przedstawił wszystkich wniosków w końcowym raporcie.

– Niewygodne dowody albo są przemilczane, albo są interpretowane niezgodnie z ich treścią. W sprawie Smoleńska pisanie raportów z przyjętą wcześniej tezą to standard od początku – mówił Marek Dąbrowski, były członek podkomisji Antoniego Macierewicza.

– Wynajęci przez podkomisję naukowcy z NIAR przeprowadzili symulację zderzenia, która wykazała, że brzoza mogła zniszczyć skrzydło samolotu. Ten wniosek nie znalazł się w ostatecznym raporcie podkomisji smoleńskiej, bo zaprzeczał podstawowej tezie – że brzoza nie miała żadnego wpływu na katastrofę – poinformowali autorzy materiału.

Tusk wściekły na Macierewicza

Były premier Donald Tusk nie krył oburzenia pod adresem Macierewicza i opublikował zgryźliwy post na Twitterze.

– Wszyscy, którzy kwestionowali raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych, powinni się dziś wstydzić. A Macierewicz powinien siedzieć – napisał Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policjant dopadł pijanego kierowcę. Wyciągał go siłą zza kierownicy [WIDEO]

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Morawiecki zadecydował. Jest dymisja wiceministra z partii Ziobry

źródło: Twitter / DoRzeczy

(Visited 325 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj