propolski.pl: Donald Tusk wrzucił zdjęcie z mamą

Tusk chwali się, że jedzie do Brukseli załatwić kasę dla Polski. Internauci bezlitośni

Były premier Donald Tusk opublikował wideo, na którym przekazał, że wybiera się do Brukseli, „żeby jakby dopiąć sprawę polskich pieniędzy”. Internauci byli wobec niego bezlitośni.

— U granic naszej ojczyzny trwa wojna. Wszyscy wiemy, w jak poważnej sytuacji znalazła się Polska i dlatego wiemy też, jak ważna jest jedność i zdeterminowane, szybkie działanie. Dlatego przyjąłem zaproszenie na wczorajsze spotkanie z premierem Morawieckim, wicepremierem Kaczyńskim z jak najlepszą wolą. Żeby szukać wspólnie rozwiązań, które naprawdę zabezpieczą naszą Ojczyznę przed tym straszliwym ryzykiem, jakie czai się za naszą granicą — powiedział Donald Tusk na nagraniu.

— Do tego nie trzeba zmian w konstytucji. Zwracam się do was z gorącym apelem: zróbmy to, co należy zrobić w ciągu kilku dni, a nie 100 czy 1500 dni. Możliwość wydania dowolnej ilości pieniędzy na zwiększenie możliwości obronnych ojczyzny nie wymaga zmiany konstytucji. Mam gotową ustawę, możemy ją przyjąć tak jak poprzednią ustawę, o obronie ojczyzny, przez aklamację, wszyscy razem. Możemy to zrobić na najbliższym posiedzeniu Sejmu. I będziemy mieli nieograniczone możliwości finansowania naszych możliwości obronnych — dodał były szef RE.

W jego ocenie sytuacja z majątkami rosyjskich oligarchów w Polsce ma się podobnie. Jak wyjaśnił, do wdrożenia pewnych rozwiązań nie trzeba wiele wysiłku, ani tym bardziej zmiany konstytucji.

— Nie trzeba zmiany konstytucji żeby skonfiskować lub zamrozić ich mienie, tak jak robią to inne kraje. Przecież słychać było chyba w Polsce głośny śmiech tych oligarchów, którzy się dowiedzieli, że premier Morawiecki proponuje 100 czy 150 dni debatować o tym, jak zamrozić ich aktywa — zaznaczył były premier i obwieścił, że w środę wybiera się w podróż. Słowa Tuska przyciągnęły wiele komentarzy internautów.

— Pojadę jutro do Brukseli, żeby jakby dopiąć sprawę polskich pieniędzy. To też wymaga konkretnych, szybkich kroków ze strony PiS-u, ze strony rządu. Apeluję, błagam o konkretne decyzje i autentyczną jedność. Zrobimy wszystko, zrobię naprawdę wszystko, żeby Polska była możliwie bezpieczna w tych trudnych czasach — podsumował polityk.

Zobacz również: Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie w Polsce

Zobacz również: Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskich żołnierzy: „Będzie taka rzeź”

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these