Były premier Donald Tusk opublikował wideo, na którym przekazał, że wybiera się do Brukseli, „żeby jakby dopiąć sprawę polskich pieniędzy”. Internauci byli wobec niego bezlitośni.

— U granic naszej ojczyzny trwa wojna. Wszyscy wiemy, w jak poważnej sytuacji znalazła się Polska i dlatego wiemy też, jak ważna jest jedność i zdeterminowane, szybkie działanie. Dlatego przyjąłem zaproszenie na wczorajsze spotkanie z premierem Morawieckim, wicepremierem Kaczyńskim z jak najlepszą wolą. Żeby szukać wspólnie rozwiązań, które naprawdę zabezpieczą naszą Ojczyznę przed tym straszliwym ryzykiem, jakie czai się za naszą granicą — powiedział Donald Tusk na nagraniu.

— Do tego nie trzeba zmian w konstytucji. Zwracam się do was z gorącym apelem: zróbmy to, co należy zrobić w ciągu kilku dni, a nie 100 czy 1500 dni. Możliwość wydania dowolnej ilości pieniędzy na zwiększenie możliwości obronnych ojczyzny nie wymaga zmiany konstytucji. Mam gotową ustawę, możemy ją przyjąć tak jak poprzednią ustawę, o obronie ojczyzny, przez aklamację, wszyscy razem. Możemy to zrobić na najbliższym posiedzeniu Sejmu. I będziemy mieli nieograniczone możliwości finansowania naszych możliwości obronnych — dodał były szef RE.

W jego ocenie sytuacja z majątkami rosyjskich oligarchów w Polsce ma się podobnie. Jak wyjaśnił, do wdrożenia pewnych rozwiązań nie trzeba wiele wysiłku, ani tym bardziej zmiany konstytucji.

— Nie trzeba zmiany konstytucji żeby skonfiskować lub zamrozić ich mienie, tak jak robią to inne kraje. Przecież słychać było chyba w Polsce głośny śmiech tych oligarchów, którzy się dowiedzieli, że premier Morawiecki proponuje 100 czy 150 dni debatować o tym, jak zamrozić ich aktywa — zaznaczył były premier i obwieścił, że w środę wybiera się w podróż. Słowa Tuska przyciągnęły wiele komentarzy internautów.

— Pojadę jutro do Brukseli, żeby jakby dopiąć sprawę polskich pieniędzy. To też wymaga konkretnych, szybkich kroków ze strony PiS-u, ze strony rządu. Apeluję, błagam o konkretne decyzje i autentyczną jedność. Zrobimy wszystko, zrobię naprawdę wszystko, żeby Polska była możliwie bezpieczna w tych trudnych czasach — podsumował polityk.

Zobacz również: Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie w Polsce

Zobacz również: Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskich żołnierzy: „Będzie taka rzeź”

źródło: Twitter.com

(Visited 589 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj