Igor Tuleya

Tuleya bez ironii o Krystynie Pawłowicz: „Wyrozumiała, kulturalna, ale i wymagająca”

Sędzia Igor Tuleya w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wspominał czasy studenckie. Zaskakująco ciepło wypowiedział się o kandydatce PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Krystynę Pawłowicz zapamiętał jako osobę kulturalną, wymagającą, ale też z politycznym temperamentem.

Sędzia sądu okręgowego w Warszawie Igor Tuleya stwierdził, że Pawłowicz jako wykładowca „była ciekawą osobą”. Dodał też, że była posłanka PiS jako polityk ma zupełnie inne oblicze.

— Rzeczywiście byłem studentem pani profesor. Zdawałem nawet egzamin. Jako wykładowca była i pewnie jest bardzo ciekawą osobą. Zupełnie inna niż polityczka. Na jej wykłady przychodziło sporo osób. Na egzaminie była wyrozumiała, kulturalna wymagająca. I tyle.

Na pytanie prowadzącego o to, czy Krystyna Pawłowicz nadawałaby się na funkcję Trybunału Konstytucyjnego, Tuleya podał w wątpliwość taką możliwość, a uzasadnił to przesadnym politycznym temperamentem byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości:

Nie wiem, czy z takim politycznym temperamentem mogłaby być sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jako prawnik pewnie jak najbardziej. Natomiast z tego co kojarzę wypowiedzi mojej pani profesor, od jakiegoś czasu była bardzo krytyczna do takich instytucji jak Trybunał Konstytucyjny. Jeszcze przed 2015 — ocenił Tuleya.

źródło: Rzeczpospolita

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these