Sylwia Spurek to niezwykle barwna postać, która jeszcze w październiku zrezygnowała z członkostwa w Wiośnie. Prawniczka, weganka i feministka udzieliła wszystkim lekcji na temat patriotyzmu.

— Mój patriotyzm to poszanowanie godności każdego i każdej, zrozumienie, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości — powiedziała Sylwia Spurek.

Była działaczka Wiosny opublikowała długi wpis na Facebooku pod tytułem Jestem patriotką”.

— Każdego dnia staram się być patriotką i nie potrzebuję świąt, dni wolnych od pracy, demonstracji, czołgów, żołnierzy i żołnierek na ulicach, samolotów bojowych zostawiających gigantyczny ślad węglowy, tylko po to, żeby ktoś mógł powiedzieć – jestem patriotą. Ja potrzebuję szacunku, poszanowania godności każdego i każdej, zrozumienia, że każdy i każda jest równy i równa, bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie, narodowość, niepełnosprawność — tłumaczyła.

Spurek dodała, że marzy jej się konkretny kandydat na prezydenta, który postawi na wartości dalekie od przemocy.

— Marzy mi się prezydent, a idealnie prezydentka, która zamiast promocji taniego populizmu, czołgów, samolotów, parad, tortów w kształcie orła, w dniu święta niepodległości będzie promowała takie wartości jak równość, solidarność, wolność.

 

 

źródło: dzienniknarodowy.pl

(Visited 20 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krystyna Janda straciła cierpliwość: "Polityka – ta k*rwa, niech idzie precz"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here