Rafał Trzaskowski był gościem w programie „Tłit” i stwierdził, że opozycja powinna ze sobą współpracować na rzecz osłabienia rządu PiS. Dodał, że w tym celu prowadzi rozmowy z Martą Lempart, Szymonem Hołownią i zwolennikami KOD-u. Prezydent stolicy jest przekonany, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie ma szans przetrwać do końca kadencji.

— Widać, że rząd Zjednoczonej Prawicy się po prostu chwieje. Ja nie uważam, że on upadnie za dwa, trzy miesiące, ale jest duże prawdopodobieństwo, że padnie wcześniej, niż trzy lata i oczywiście opozycja musi się przygotowywać i być gotowa do tego, by stanąć w wyborach — podkreślił polityk.

Trzaskowski oznajmił, że PO i KO stworzą ruch Wspólna Polska, by doprowadzić do oczekiwanego przełomu za pomocą nowego programu.

— Trzeba określić, czym PO jest, w sposób absolutnie wyrazisty, i toczą się w tej chwili dyskusje w mojej partii na ten temat. Zresztą dokładnie taka była moja analiza w momencie, kiedy powstawał ruch Wspólna Polska, który też ma pomóc w tym, żeby szukać nowych ludzi do współpracy i budować takie miejsce na porozumienie całej opozycji — mówił włodarz stolicy.

Zobacz również: Tak wyglądają „pokojowe” protesty w stolicy: „Ty gestapowcu!” [WIDEO]

Jak sam przyznał, do zmian będzie potrzebował wsparcia. Rozmawiał więc już z odpowiednimi osobami, które będą gotowe do współpracy.

— Jestem po rozmowach z Martą Lempart, z Szymonem Hołownią i z KOD-em. Ja uważam, że my po prostu musimy spotkać się przy konkretnej pracy, przy konkretnych przedsięwzięciach. Wtedy tego zaufania będzie więcej i będziemy na pewno gotowi do współpracy — zaznaczył prezydent Warszawy.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 19 892 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj