Wczoraj w Warszawie miała miejsce „pokojowa” manifestacja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która głosiła: „Idziemy po wolność. Idziemy po wszystko”. Jak nie trudno się domyślić, protest wcale nie był pokojowy, a raczej pełen wulgaryzmów.

Środowiska demonstrantów poruszały się w Warszawie, Gdyni, Szczecinie, Łodzi, Olsztynie i Bydgoszczy. Największy pokaz buntu i sprzeciwu odbył się jednak w Warszawie. W marszu z Centrum na Żoliborz brały udział setki osób związanych nie tylko z OSK, ale również ze Strajkiem Przedsiębiorców.

Zobacz również: Protest Rolników: Martwa świnia rzucona przed dom Kaczyńskiego

Podczas protestu doszło do przepychanek i interwencji policji. Jak przekazała Komenda Stołeczna Policji, do akcji musiały wkroczyć oddziały zwarte.

Policjanci z KSP opublikowali w mediach społecznościowych wiele wpisów, które potwierdziły emocjonalną atmosferę tamtego dnia. Na filmikach nie brakuje gróźb i wyzwisk pod adresem funkcjonariuszy.

Poniżej przykładowe nagrania, na których słyszymy, jak kulturalni są ci, którzy walczą o prawa kobiet i inne ważne dla nich postulaty.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 840 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Z Odry wyłowiono kobietę. Cudem uszła z życiem! [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj