Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odniósł się w mediach społecznościowych do głośnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, według którego prawo unijne nie może stać ponad prawem polskim, o czym mowa jest w art. 8 ustawy zasadniczej.

Nie wierzyliście w Polexit? — napisał Trzaskowski na Facebooku. — Wierzyliście w PiS-owskie uchwały? No to właśnie kolejny krok na drodze do #Polexit został wykonany. Trudno sobie wyobrazić poważniejsze naruszenie zobowiązań państwa członkowskiego niż orzeczenie pseudotrybunału pod dyktando Kaczyńskiego — stwierdził wicelider PO.

Mocna kontra Jakiego i Kalety

Prezydentowi Warszawy odpowiedział eurodeputowany Solidarnej Polski Patryk Jaki:

— Niesamowite. Wystarczy przyznać, że nasza Polska jest ważniejsza, ma być traktowana tak jak jak inne państwa i to Polacy mają decydować, o tym kto w ich imieniu podejmuje decyzje(a nie niewybierani przez nikogo europejscy biurokraci) a już duża cześć „polskich” polityków, dziennikarzy, naukowców jest oburzona — ocenił Jaki w komentarzu, zdobywając ponad 13 tysięcy lajków.

W sukurs politykowi PiS przybył również Sebastian Kaleta:

— Może Pan jest po prostu niedouczony, skoro Pan sobie tego nie wyobraża, bo w 2019 roku podobną decyzję, o braku kompetencji TSUE do oceny sądownictwa, wydał FTK w Niemczech.Nie ma #GEREXIT, fundusz odbudowy wypłacony. To nie wiara, a fakty — napisał Kaleta.

Przeczytaj również: Tej szczepionki nie można aplikować młodym mężczyznom i chłopcom. Może ona wywołać…

Przeczytaj również: Mocne słowa Patryka Jakiego: „Gdyby Beata Szydło była premierem, to…” [WIDEO]

źródło: Facebook

(Visited 5 211 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj