Wyniki najnowszego sondażu zaufania dla osób publicznych przeprowadzonego przez IBRiS potwierdzają, że to Rafał Trzaskowski cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków. Włodarz stolicy może liczyć na 40,6 proc. poparcie. Jest tym samym liderem tego rankingu i wyprzedza nawet prezydenta oraz premiera.

Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda, któremu zaufało 38,7 proc. Miejsce na podium zamyka premier Morawiecki z zaufaniem na poziomie 37,8 proc.

Na kolejnych miejscach sondażu znaleźli się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z 36,9 proc. oraz minister zdrowia Adam Niedzielski z 34,5 proc.

Na szóstym miejscu Polacy wybrali lidera Polski 2050 Szymona Hołownię, któremu ufa 34,4 proc. Siódme miejsce zajął Donald Tusk z zaufaniem na poziomie 31 proc.

Zobacz również: Jackowski miał nową wizję. Czeka nas wojna? „Taka dziwna rzecz mi się kojarzy” [WIDEO]

Ósmy w kolejce jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, którego wybrało 27,6 proc. biorących udział w sondażu.

Ankietowani największą nieufność wyrazili wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, któremu nie ufa nawet 66,3 proc, Jarosława Kaczyńskiego (63 proc.), a także wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, któremu nie ufa aż 56 proc.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

Badanie przeprowadzono w dniach 9-10 kwietnia 2021 roku na grupie 1100 osób.

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 118 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj