Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ponownie zabrał głos w temacie Marszu Niepodległości. Stwierdził, że to rząd powinien brać pełną odpowiedzialność za jego organizację.

— Nieprawdopodobne jest to, że dzisiaj politycy PiS-u mają usta pełne frazesów, zamiast jasno powiedzieć, że to jest ich odpowiedzialność, żeby przede wszystkim organizować święta takie, jak 11 listopada. Bo to rząd powinien je organizować i brać za to pełną odpowiedzialność i również brać pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo, a nie robić bez przerwy uniki — powiedział polityk PO Rafał Trzaskowski, który był gościem na antenie TVN24.

— To jest coś niebywałego, że dzisiaj prokuratura staje na straży bronienia chuliganów, którzy niszczyli Warszawę, którzy rzucali race przez okna do mieszkań, którzy niszczyli naszą wspólną własność, którzy spotkali się w sposób całkowicie nielegalny rok temu w środku pandemii po to, żeby wywoływać burdy — dodał włodarz stolicy.

Zdaniem Trzaskowskiego to, czego byliśmy świadkami to zwykłe burdy wywołane przez chuliganów. Obwinił przy tym za całe zamieszanie Prawo i Sprawiedliwość.

— Tam było mnóstwo ludzi, którzy chcieli świętować, ale oczywiście fakt, że PiS pozwala organizować tego typu święta organizacjom całkowicie ekstremalnym, no właśnie do tego doprowadza — zaznaczył polityk PO. Ponadto odniósł się do decyzji Ziobro, który postanowił wstawić się za organizatorami Marszu Niepodległości.

Przeczytaj również:  "Kuchenne rewolucje" notują znaczący spadek oglądalności. Program Gessler zniknie z anteny?

— To jest niebywałe, że Ziobro chce oczywiście znowu wpływać na to, co się w Polsce dzieje, mimo że dwie instancje sądowe jasno się w tej sprawie wypowiedziały i że zamiast wziąć odpowiedzialność na siebie i powiedzieć „okej, to państwo będziecie organizować tego typu święta”, to oddają to ekstremistom — ocenił Trzaskowski.

Zobacz również: Kobieta skrytykowała działania władzy. Marszałek Terlecki: jest pani kretynką [WIDEO]

Zobacz również: Jakimowicz stracił cierpliwość po przeczytaniu wpisu Kurdej-Szatan: „Panienka z reklamy!”

Źródło: TVP.info, TVN24

(Visited 442 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj