Strona główna Polska Trzaskowski mobilizuje wyborców do głosowania: „Zachęcam wszystkich by szli na rekord”

Trzaskowski mobilizuje wyborców do głosowania: „Zachęcam wszystkich by szli na rekord”

4 min czytania
0
1
325
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski odwiedził we wtorek Kielce. Apelował do mieszkańców, aby szli na rekord, to znaczy zachęcał do najwyższej frekwencji wyborczej. Zdaniem prezydenta te wybory są niezwykle ważne.

— Chcemy jak najwyższej frekwencji, bo zdajemy sobie sprawę ze stawki tych wyborów — podkreślił.

Trzaskowski wyjaśnił, że inicjatywa akcji „Idziemy na rekord” jest niezwykle ważna, ponieważ w jej ramach wiele miast będzie starało się o największą frekwencję. Sam pomysł narodził się z ruchu obywatelskiego „Akcja Demokracja” utworzonego w 2015 roku. „Akcja Demokracja” zajmuje się prowadzeniem rozmaitych kampanii społecznych z pomocą demonstracji i kampanii billboardowych.

— Żeby frekwencja w tych wyborach przebiła bardzo wysoką frekwencję z wyborów samorządowych — powiedział prezydent Warszawy.

Wyjaśnił, że do tej akcji włączyło się wielu prezydentów różnych miast, by wspierać frekwencję wyborczą i motywować ludzi do oddania głosu.

—Zachęcamy naszych mieszkańców, żeby brali udział w tych wyborach. Nie mówimy im na kogo głosować, ale zachęcamy ich do tego, aby frekwencja była jak największa — kontynuował Trzaskowski.

W podsumowaniu dodał, że jeżeli frekwencja wyborcza przebije tę ubiegłoroczną, która wyniosła 76 proc. to niektóre placówki kulturalne i sportowe w Warszawie, będą w weekend otwarte za darmo.

— Inni prezydenci też włączają się w tę akcję i mają swoje pomysły. W pewnym sensie też rywalizujemy, idziemy na rekord — podsumował prezydent stolicy.

 

źródło: portalsamorzadowy.pl
Reakcja
Przeczytaj również:  Klaudia Jachira chce otworzyć "przytułek" dla protestujących: "Moje biuro będzie tętniło życiem"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…