Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został wezwany w poniedziałek na Komendę Rejonowa Policji przy Zakroczymskiej. Włodarz stolicy podejrzewany jest o wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym.

Rafał Trzaskowski stawił się na komendzie „w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie o wykroczenie z art. 54 KW” — jak napisano w wezwaniu.

Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem… wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog — napisał Trzaskowski na Twitterze 9 grudnia.

Do wypowiedzi Trzaskowskiego odniósł się w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadinsp. Robert Szumiata. Powiedział, że chodzi zdarzenia, do których doszło w Chojnicach i Tarnowie w czasie kampanii przedwyborczej.

— Wykonujemy czynności zlecone w ramach pomocy prawnej dla dwóch jednostek z kraju — oznajmił.

Art. 54. kodeksu wykroczeń mówi: „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. (źródło: PAP)

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: „Tusk żyje w przerażeniu”? Macierewicz wypowiedział tajemnicze i szokujące słowa

źródło: Tysol

(Visited 2 273 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj