Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski popada w coraz większe problemy ze względu na trudną sytuację budżetową miasta. W swoim wpisie na Twitterze próbował nakłonić rząd do pomocy. Internauci jednak nie byli przychylni temu pomysłowi i wytknęli politykowi brak kompetencji w zarządzaniu finansami.

— Epidemia #koronawirus mocno uderza w finanse miast i gmin. W @warszawa jasno pokazują to dane wpływów z PIT — w kwietniu 2020 r. to 375 mln zł w stosunku do 626 mln zł w kwietniu 2019. Czyli aż o 41% mniej! Rząd nie może dalej być na to obojętny — napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Internauci nie mogli pozostać obojętni w obliczu słów prezydenta stolicy. Byli wręcz zażenowani jego wpisem, stąd narodziła się burzliwa dyskusja pod postem polityka.

— To nie koronawirus jest przyczyną złego stanu finansów Warszawy. Mimo to Rząd nie będzie obojętny… bo zgodnie z prawem po przekroczeniu zadłużenia przekraczającego 60% dochodów http://m.st. Warszawy na wniosek RIO do Urzędu może wejść komisarz — czytamy w komentarzu.

— Chciałeś rządzić miastem bez ingerencji rządu, to masz teraz okazję się wykazać — dodał inny internauta.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 128 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  GUS podał dane dot. inflacji. Jest pierwszy spadek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj