Czy dyskryminacja w niezależnych mediach zaczyna postępować? Jak się okazuje warszawski Ratusz wypowiedział umowę najmu lokalu, który wykorzystywały Media Narodowe, jak również Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Tym samym telewizja została zmuszona do zawieszenia swojego programu. Środowiska patriotyczne nie mają w tej kwestii złudzeń. Powodem takiej decyzji administracji Trzaskowskiego są z pewnością przyczyny polityczne.

Pierwsze doniesienia w tej kwestii pojawiły się w połowie kwietnia, kiedy to Rafał Trzaskowski zaczął podejmować próby pozbycia się dziennikarzy z wynajmowanego lokalu.

Dziennikarka Mediów Narodowych zwróciła się do internautów z apelem o pomoc i wsparcie finansowe.

— Jak państwo wiedzą, borykamy się z problemami lokalowymi. Rafał Trzaskowski chce nas de facto wyrzucić z lokalu, z którego nadajemy programy, wywiady, reportaże — mówiła, nie ukrywając, że teraz redakcja będzie musiała poszukać dla siebie nowego miejsca.

— Rafał Trzaskowski naciska na władze Pragi Północ, żeby wymówili nam ten lokal, z którego właśnie nadajemy. Są spore naciski. Nie wiemy jak się ta sprawa rozwiąże — dodała Agnieszka Borkiewicz.

Jeszcze wiosną wiceprezydent Warszawy mówiła, że „podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych. To stowarzyszenie nosi znamiona dyskryminacji”.

Niestety jak się okazuje prezydent Warszawy spełnił swoje plany i ostatecznie wypowiedział Mediom Narodowym umowę najmu lokalu.

— W tym momencie redakcja portalu pracuje zdalnie, ale produkcję materiałów wideo musieliśmy wstrzymać do czasu zaadoptowania nowego studia nagrań — wyjaśnił dyrektor Zarządzający Tomasz Kalinowski.

— Na okres przeprowadzki, remontu i dostosowania nowego studia wstrzymujemy emisję naszej ramówki. W naszym najnowszym materiale pokazujemy jak wyglądały dotychczasowe warunki w jakich pracowaliśmy i gdzie teraz będziemy tworzyć dla Was niezależne media. Zapraszamy do obejrzenia! — przekazał w mediach społecznościowych, które należą do Mediów Narodowych.

Zobacz również: Winnicki ostro do Gowina: „Weź się chłopie do roboty. Zdecyduj…”

Zobacz również: Zdecydowana odpowiedź ministra Czarnka na słowa Tuska o krzyżach: „Na szczęście w Polsce mamy…”

źródło: DoRzeczy.pl, tysol.pl

(Visited 538 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj