Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skrytykował działania polskiego rządu w obliczu kryzysu węglowego.

– Mnie takie rozwiązania dziwią. Na poziomie Mazowsza palenie węglem od przyszłego roku będzie zakazane – powiedział Rafał Trzaskowski.

Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął ustawę wprowadzającą dodatek węglowy. Cały projekt zakłada wypłatę 3 tys. zł tzw. dodatku węglowego. Będzie on przysługiwał każdemu gospodarstwu domowemu, które wykorzystuje węgiel do ogrzewania.

Pomysł ten nie spodobał się politykom Platformy Obywatelskiej, którzy przekonują, że działania władzy w niczym nie pomagają i w rzeczywistości problemu nie rozwiązują.

Rafał Trzaskowski nie wytrzymał i skrytykował rząd

Słów krytyki nie szczędził również Rafał Trzaskowski, który powiedział:

– Na pewno trzeba będzie oszczędzać energię. To jasne. Problem polega na tym, że rządzący chcą tylko i wyłącznie pomagać tym, którzy palą węglem, natomiast na lodzie chcą zostawić tych, którzy czerpią energię choćby z gazu czy z biomasy, czy z peletu. Mnie takie rozwiązania dziwią – skwitował prezydent Warszawy.

– Ja bym przede wszystkim pomagał wszystkim, nie tylko tym, którzy palą węglem. Dzisiaj mamy sytuację absurdalną. Że tylko ci, którzy palą węglem, mogą liczyć na pomoc rządu. Na poziomie Mazowsza palenie węglem od przyszłego roku będzie zakazane. Można się zastanowić nad tym, czy nie zawiesić tego typu przepisów na rok – oświadczył włodarz stolicy.

Przeczytaj również:  Nie żyje Franciszek Pieczka. Słynny aktor miał 94 lata

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komisja Europejska da Polsce mniej pieniędzy! „Decyzja zapadła na szczeblu UE”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zbigniew Ziobro ostro: KE znowu nas oszukuje [WIDEO]

źródło: Twitter / Polsat News

(Visited 130 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj