propolski.pl: Zbigniew Ziobro o UE

Zbigniew Ziobro ostro: KE znowu nas oszukuje [WIDEO]

Zbigniew Ziobro skomentował niedawny wywiad szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Minister sprawiedliwości nie miał dla niej litości. Nie szczędził również mocnych słów pod adresem KE, mówiąc, że oszukuje nasz kraj.

Ziobro wskazał, że Komisja Europejska w czerwcu wyraziła akceptację w związku z nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz zdanie zostało zmienione, a Polska otrzyma mniej pieniędzy.

Zbigniew Ziobro nie ma złudzeń

– KE po raz kolejny oszukuje Polskę. Mamy do czynienia z wielkim skandalem – podkreślił Zbigniew Ziobro.

– Jeszcze nie tak dawno wizytowała Warszawę pani von der Leyen i wyrażała zadowolenie ze zmian wprowadzonych ustawą autorstwa pana prezydenta. Przygotowaną w porozumieniu z panem premierem, twierdząc, że daje ona podstawę do uruchomienia środków europejskich. A dzisiaj dowiadujemy się z wywiadu z „Dziennika Gazety Prawnej”, że zmieniła zdanie, że te środki znowu mają być niewypłacane. Ponieważ pani von der Leyen stawia kolejne zarzuty już ustawie, która została przygotowana i znowu jej się coś nie podoba – dodał szef resortu sprawiedliwości.

Minister nie ma złudzeń, że Komisji nigdy nie chodziło o praworządność, a o próbę obalenia polskiego rządu.

– Solidarna Polska i Ministerstwo Sprawiedliwości od dawna twierdzą, że KE nie chodzi o żadne zmiany w sądownictwie. Tylko o zmianę władzy w Polsce. Zmianę na taką, która będzie odpowiadała Brukseli, a tak naprawdę Berlinowi, co bliskie jest sercu pani von der Leyen. Uważaliśmy, że trzeba podjąć zdecydowaną, asertywną grę z KE, która gra nieczystymi kartami. Należy zastosować strategię adekwatną i właściwą dla oszusta, a nie dla lojalnego, rzetelnego partnera – powiedział szef Solidarnej Polski.

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these