Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie szczędził mocnych słów pod adresem premiera Morawieckiego określając, że ten jest na wojnie z samorządami i niszczy w Polsce demokrację.

— Najbardziej bym chciał, byśmy byli w normalnym państwie, gdzie jestem prezydentem Warszawy, a premier, którego szanuję, nie walczy z samorządami — powiedział Rafał Trzaskowski.

Na pytanie, czy nie ma szacunku wobec urzędującego premiera, odpowiedział:

— Morawiecki jest na wojnie z samorządami i niszczy w Polsce demokrację. Szanuję wszystkich ludzi, ale nie podoba mi się, co ten człowiek robi w polityce. Realizuje plan człowieka, który nie ma pojęcia o nowoczesnym świecie i co ważniejsze, któremu się wydaje, że receptą na całe zło jest miękki autorytaryzm — ocenił.

Zobacz również: Jan Pietrzak o Platformie: „Myśleli, że potrafią znaleźć jakiś „myk”, ale nie udało się łajdakom”

Zapytany o swoją wypowiedź z zeszłorocznej kampanii wyborczej o tym, że „Tuska nie ma już w polityce, czas by odszedł Kaczyński”, polityk wyjaśnił, że „był niezależnym kandydatem”, a tymczasem za prezydentem Andrzejem Dudą stał Jarosław Kaczyński.

— Ja nie odejmuję Tuskowi ani zasług, ani miejsca na scenie politycznej. A jakie ma aspiracje? Tego nie wiem. Jeżeli działania Donalda Tuska będą wzmacniać opozycję, to tylko dla nas lepiej — ocenił Trzaskowski.

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Jaworznie. Zginęła 12-letnia dziewczynka

Zobacz również: Powstanie nowa partia na polskiej lewicy? Prof. Środa zaapelowała do liderki Strajku Kobiet

Zdaniem włodarza stolicy, aby doprowadzić do zmiany układu sił w polskim parlamencie, trzeba będzie współpracować z Szymonem Hołownią.

— Na pewno bez niego w przyszłości nie będzie można tworzyć rządu. Skądś się bierze stosunkowo wysoki poziom zaufania do mnie i do Szymona Hołowni. Obywatele wierzą, że mogę doprowadzić do prawdziwej zmiany — oświadczył Trzaskowski.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 481 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj