Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował gospodarcze propozycje PO. Nie przebierał przy tym w słowach, nawiązując do błędów partii rządzącej.

— Pandemia wepchnęła polską gospodarkę w kryzys. Całe branże – turystyka, gastronomia, usługi czasu wolnego – są na krawędzi ruiny. Gospodarce nie pomogą kolejne hucznie ogłaszane przez rząd PiS-u plany. Pamiętacie milion samochodów elektrycznych? Sto tysięcy tanich mieszkań pod wynajem? Pamiętacie polski prom i mega-lotnisko w Baranowie? To jest skala umiejętności rządu PiS, to są ich plany w praktyce — napisał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski we wpisie na Facebooku.

W dalszej części swojej wypowiedzi pochwalił pomysły największej partii opozycyjnej, a przy okazji skrytykował PiS, który w jego mniemaniu oszukał Polki i Polaków.

Zobacz również: Tusk trolluje na Twitterze. Internauci bezlitośni: „Po siedmiu latach mogłeś jedynie uciec”

— Dziś Koalicja Obywatelska przedstawiła swoje propozycje działań w gospodarce. Inaczej niż rządzący, stawiamy na proste rozwiązania, które pobudzą rynek, zachęcą do podejmowania pracy i dadzą ulgę przedsiębiorcom, którzy próbują się odbudować po pandemicznych lockdown’ach. Proponujemy czasowe obniżenie podatku VAT do 5% dla tych branż, które decyzjami rządu zostały wyłączone z działalności gospodarczej – na czas 1 roku od momentu, kiedy gospodarka dojdzie do normalności. Kwota wolna od podatku powinna wynosić 10 tysięcy złotych. Praca musi zacząć się opłacać! PiS oszukał Polki i Polaków – obiecywał, że nie będzie nowych podatków, a w rzeczywistości nałożył całą masę nowych danin. Czas z tym skończyć! — kontynuował Trzaskowski.

Przeczytaj również:  Kowalski, nowy wiceminister rolnictwa skompromitowany na wizji. "Pan nawet zbóż nie potrafi rozpoznać" [+WIDEO]

Zobacz również: Tomasz Lis atakuje Zjednoczoną Prawicę: „PiS-owcy dostali amoku”

Politycy PO przekonywali, że stworzyli doskonałą receptę na kryzys, przedstawiając pomysły mające ratować Polskę. Borys Budka wspomniał o czasowym obniżeniu podatku VAT do 5 proc. dla wybranych branż czy podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 10 tys. złotych.

— Praca w Polsce musi się opłacać — podkreślał przewodniczący PO.

Ponadto Platforma chce usunąć bariery w zatrudnianiu obcokrajowców w Polsce.

— Brakuje nam rąk do pracy. Dlatego musimy likwidować bariery w zatrudnianiu obcokrajowców. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy muszą móc bezpiecznie podejmować pracę w Polsce, bo naprawdę ich ręce do pracy, ich składki na ZUS, wreszcie ich podatki będą nam bardzo, bardzo potrzebne — mówiła Izabela Leszczyna.

Pandemia wepchnęła polską gospodarkę w kryzys. Całe branże – turystyka, gastronomia, usługi czasu wolnego – są na…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Sobota, 27 lutego 2021

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 672 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj