W Wielkopolsce doszło do tragicznego zdarzenia. W nocy w miejscowości Zalasewo miał miejsce groźny pożar, który mógł być próbą tuszowania zabójstwa czteroosobowej rodziny. Oprócz rodziców zginęła dwójka dzieci.

Ofiarami śmiertelnymi są dzieci w wieku 9 i 14 lat, a także polsko-niemieckie małżeństwo. Kobieta miała 55 lat a mężczyzna 61.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, zmarły mężczyzna miał na głowie worek, a na twarzy jego syna miał leżeć fragment materiału.

Tragiczne konsekwencje pożaru

Jak informuje prokuratura, pewne okoliczności wskazują na to, że możemy tutaj mieć do czynienia z rozszerzonym samobójstwem. Na ten moment nie wykluczono jednak udziału osób trzecich.

Służby ustalają miejsce powstania pożaru oraz przyczyny jego pojawienia się.

– Wiemy, że ta rodzina niedawno wprowadziła się do tego domu, wcześniej mieszkała w Niemczech. Ustalamy, czy jest to zdarzenie o charakterze kryminalnym, prowadzone będą oględziny miejsca zdarzenia, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – przekazał rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

– Pożar gasiło ok. 40 strażaków. Kiedy pierwsze wozy strażackie pojawiły się w Zalasewie, pożar objął pierwsze piętro budynku oraz poddasze. W trakcie gaszenia pożaru strażacy natknęli się na dwa ciała – dodał rzecznik poznańskiej straży pożarnej Michał Kucierski.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie ostrzelali niemiecki konsulat. Wszędzie kłęby dymu [FOTO]

🚒🇵🇱 11.10.2022 o godzinie 00:38 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Zalasewo. Wskutek zdarzenia…

Opublikowany przez OSP Gowarzewo Poniedziałek, 10 października 2022

źródło: Twitter / Facebook / Onet

(Visited 132 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj