propolski.pl: Miliarder wyjechał z Rosji

Miliarder zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa. Wcześniej wyjechał z kraju

Miliarder Yuri Milner w 2014 roku opuścił Rosję. Teraz poinformował o zrzeczeniu się rosyjskiego obywatelstwa.

– Moja rodzina i ja wyjechaliśmy z Rosji na stałe w 2014 roku, po rosyjskiej aneksji Krymu. Tego lata oficjalnie zakończyliśmy proces zrzekania się rosyjskiego obywatelstwa – informował Yuri Milner w mediach społecznościowych.

Milner jest założycielem internetowej firmy inwestycyjnej DST Global. W swojej karierze stawiał na chińskie spółki technologiczne.

Od 2014 roku Milner nie pojawiał się w Rosji i miał całkowicie zerwać stosunki z tym państwem. Wszystko za sprawą nielegalnej aneksji Półwyspu Krymskiego, czego Milner nie popiera. Aktualnie miliarder nie ma żadnych aktywów w Rosji, natomiast 97 proc. majątku zawdzięcza transakcjom, które realizował poza Rosją.

– Yuri nigdy nie spotkał Władimira Putina ani osobiście, ani jako członek większej grupy – poinformowano na stronie internetowej DST Global.

Przedsiębiorca w mocnych słowach skrytykował Rosję za napaść na Ukrainę.

– Atak Rosji na Ukrainę to także atak na rozum, prawdę i oświecenie, a jej nuklearna retoryka zagraża teraz całej ludzkości. Jak ostrzegał nas Stephen Hawking, nasza cywilizacja musi przejąć kontrolę nad swoimi agresywnymi instynktami, aby przetrwać – napisał na Twitterze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Istna karma”. Ten kierowca się tego nie spodziewał [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Zwłaszcza podczas wspólnego sezonu grypowego i covidowego”. Niedzielski ponownie o obostrzeniach

źródło: Twitter / Reuters

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these