We wtorek po godzinie 15 na terenie jednostki prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doszło do nieszczęścia. Jeden z policjantów śmiertelnie postrzelił się, prawdopodobnie z własnej broni służbowej.

Prokuratura dokonała zabezpieczenia zapisu z monitoringu, by dalej badać szczegóły tej tragedii. Wstępne dochodzenie nie potwierdza, by do śmierci mundurowego przyczyniły się osoby trzecie.

Do sprawy odniósł się prokurator Krzysztof Kopania, który poinformował, że funkcjonariusz postrzelił się poza budynkiem komendy. Na pomoc ruszyli mu jego koledzy, jednak było już za późno na reakcję — mężczyzna nie żył.

Śledztwo w sprawie śmierci policjanta prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łodzi. Ciało tragicznie zmarłego zbadał również biegły medycyny sądowej.

Ponadto oględzinom poddano broń, z której postrzelił się policjant.

— Na miejscu zdarzenia prokurator prowadzi oględziny. Jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach. Zabezpieczamy wszelkie możliwe ślady, podejmiemy też wszelkie inne czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia. Z pewnością przeprowadzona zostanie sekcja zwłok — powiedział Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Ofiarą wspomnianej tragedii jest 59-letni policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Śledczy wykluczają możliwość przypadkowego wystrzału z broni, ponieważ zmarły pracował w policji od 30 lat i miał ogromne doświadczenie.

Przeczytaj również:  Rosyjska propaganda zaprosiła do studia wróżbitów. Padła kuriozalna prognoza na przyszłość

Zobacz również: Włodzimierz Czarzasty: Donald Tusk atakuje Lewicę

Zobacz również: Łukaszenka ponownie grozi Polsce! „Powinni najpierw się zastanowić”

Źródło: Twitter.com, polsatnews.pl, TVP Łódź

(Visited 1 527 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj