Na Warmii i Mazurach doszło do rzadko spotykanego zjawiska. W miejscowościach Deksyty oraz Weskajmy pojawiła się trąba powietrzna.

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował na Twitterze, że w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano najprawdopodobniej trąbę powietrzną.

Czytaj także: Scheuring-Wielgus przyłapana na kłamstwie. „Wgrano jej do mózgu nowe wspomnienia”. Interweniowali Jaruzelska, Ziemkiewicz i Piekara

Żywioł pojawił się w miejscowości Deksyty, gdzie uszkodził okoliczne budynki mieszkalne oraz gospodarcze. Dwa budynki zostały uszkodzone również w miejscowości Weskajmy.

Czytaj także: Margot zdradził, do czego doszło pod prysznicem w areszcie. „Nienawidzę tego kraju, wyrządził mi tyle krzywdy”

Skutki przejścia trąby powietrznej były więc widoczne. W ich niwelowaniu uczestniczyło pięćdziesięciu strażaków, którzy zajęli się usuwaniem powalonych drzew. Służby współpracowały również z zakładem energetycznym w celu naprawy linii elektrycznych.

Obecnie zastęp GBA 3.5/27 działa w miejscowości Deksyty powiat Bartoszycki.Usuwanie skutków prawdopodobnie trąby powietrznej,która przeszła przez dwie wsie w tym powiecie.

Gepostet von OSP Orneta am Samstag, 5. September 2020

Źródło: Radio ZET

(Visited 606 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sukces! Dr Basiukiewicz został uniewinniony przez Sąd Lekarski ws. krytyki pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj