propolski.pl: Tomasz Rzymkowski o Polexicie: To jest kompletna bzdura, Polska nie opuści Unii Europejskiej

Tomasz Rzymkowski o Polexicie: To jest kompletna bzdura, Polska nie opuści Unii Europejskiej

Tomasz Rzymkowski odniósł się do działań innych formacji. Politycy opozycji regularnie nakręcają pogłoski związane z rzekomym wyjściem Polski z Unii Europejskiej. To opozycja mówi cały czas o wyjściu Polski z UE, a nie rząd, czy zaplecze rządu klub parlamentarny PiS stwierdził.

Temat możliwości ewentualnego wyjścia Polski z Unii Europejskiej stale wraca przy kolejnych awanturach wywoływanych przez opozycję. Do sprawy odnoszą się zarówno politycy partii rządzącej, Koalicji Obywatelskiej na czele z Donaldem Tuskiem, jak i reszty partii opozycyjnych.

Dzisiaj na antenie Telewizji Republika, sprawę krótko skomentował poseł Tomasz Rzymkowski. Zdaniem wiceministra, to opozycja napiera na to i stale prowokuje, by Polska opuściła Unię Europejską. Do sprawy takiego scenariusza, wcześniej odniósł się również wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Zobacz również: Polexit. Czego tak naprawdę Polacy chcą? Wychodzimy z unii czy nie?

— Oczywiście wyjście z Unii nie wchodzi w grę. Wobec tego wchodzą inne środki, o których mówiłem, nazywając je drastycznymi, to są zarówno możliwości stosowania weta w różnych sytuacjach czy podnoszenia jakby sporu na wyższe poziom, na poziom Rady Europejskiej — wyjaśniał Terlecki.

Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia, bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych — dodał.

Zobacz również: Aktywista LGBT stanie przed sądem. Sprofanował wizerunek Matki Bożej

Na swoim profilu na Twitterze, wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki napisał, że „polexit” został w rzeczywistości wymyślony przez opozycję. 

Źródło: niezależna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these