propolski.pl: Tomasz Lis przemówił do swojego następcy

Tomasz Lis przemówił do swojego następcy. Co mu przekazał?

W środę wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska poinformowało, że nowym redaktorem naczelnym „Newsweeka” będzie Tomasz Sekielski. Dziennikarz zacznie swoją pracę od 1 lipca. Teraz Tomasz Lis zwrócił się do swojego następcy za pośrednictwem Twittera. Co chciał mu przekazać?

Tomasz Lis odszedł z „Newsweeka” po 10 latach współpracy. Wywołało to lawinę spekulacji i domysłów, co mogło stać za decyzją dziennikarza.

– Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia – napisał dziennikarz.

Niedługo potem ogłoszono, że od 1 lipca nowym redaktorem naczelnym gazety zostanie Tomasz Sekielski, który jest jednym z lepiej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce.

Tomasz Lis napisał do swojego następcy

Sam Sekielski nie ukrywał, że nie był przekonany co do tej propozycji i musiał się nad nią zastanowić.

– Zarząd Ringier Axel Springer Polska zagwarantował mi niezależność i pełną swobodę w kierowaniu Newsweekiem. Znacie mnie i wiecie, że był to dla mnie warunek podstawowy. Nie szukałem pracy i nie interesuje mnie stanowisko dla samego stanowiska. Kierowanie redakcją opiniotwórczego medium to duża odpowiedzialność, ale i olbrzymie możliwości uprawiania dziennikarstwa na najwyższym poziomie, które zajmuje się istotnymi dla nas wszystkich sprawami i ma pozytywny wpływ na życie społeczno-polityczne kraju. Cieszę się na pracę z zespołem redakcyjnym, który tworzą ludzie pełni dziennikarskiej pasji i profesjonalizmu – napisał na Instagramie Sekielski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sędzia uniewinniła Magdalenę Adamowicz. Internauci przypomnieli jej pewne nagranie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mecz Polska – Walia. Robert Lewandowski powiedział kilka mocnych słów o polskiej reprezentacji [WIDEO]

Źr.: Twitter/Tomasz Lis, Instagram/tomaszsekielski

About the Author

One thought on “Tomasz Lis przemówił do swojego następcy. Co mu przekazał?

  1. Morozowski, Gembarowski, Sekielski należą do panteonu hien dziennikarskich. Nie musi się wstydzić Lis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these