Tomasz Adamek

Tomasz Adamek wyjawił, na kogo odda głos w wyborach prezydenckich: „To jest przecież chore i to trzeba zmienić”

Były mistrz świata w boksie Tomasz Adamek wyznał w rozmowie z portalem niezalezna.pl, na kogo odda głos w niedzielnych wyborach prezydenckich. Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z pewnością docenią słowa sportowca.

— Ludzie wiedzieli, że jestem prawicowy człowiek — zwierza się Tomasz Adamek. — Tak jak moja rodzina i zawsze mu kibicujemy, głosujemy na prawicę, na Andrzeja Dudę.

Bokser planuje jechać wraz z klubami Gazety Polskiej do Waszyngtonu. W stolicy USA zamierza wspierać Andrzeja Dudę, który będzie rozmawiać z Donaldem Trumpem.

— Zawsze czy byliśmy w Polsce, czy w Stanach Zjednoczonych, kiedy był prezydent, to spotykaliśmy się i zawsze go wspierałem. Ludzie wiedzieli, że jestem prawicowy człowiek, tak jak moja rodzina i zawsze mu kibicujemy, głosujemy na prawicę, na Andrzeja Dudę — mówił w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

— Głosują na prawicę, na Andrzeja Dudę. Ja myślę, że są to głównie osoby, które wyjechały w tych trudnych latach z Polski, którzy mają dość komuny, „czerwonych polityków”. Potrzeba troszeczkę lat, żeby wymienić tę „starą kadrę czerwonych ludzi”, antykatolików, którzy byli zawsze, przez całą komunę — lata 60., 70., 80. To zabierze czasu, ale widzę, że ludzie zmieniają swoje podejście, widzą, że prawica robi dobrą robotę, choćby te 500 Plus i te środki, które ludzie dostają. Mam nadzieję, że pójdą głosować i zagłosują na Andrzeja Dudę — wyjaśnia „Góral”.

— Fajnie by to wyglądało, gdyby była tylko jedna tura, ale być może będzie druga. Dużo jest jednak ludzi niezwiązanych z Kościołem, antykatolików, którzy pójdą pewnie głosować na przykład na Trzaskowskiego, na tych, co są za LGBT — stwierdza bokser.

To jest przecież chore i to trzeba zmienić, nie może tak być — dodaje następnie. — Jesteśmy katolickim narodem, wygrywaliśmy wojny i komunę, mam nadzieję, że ludzie zmobilizują się przy tych wyborach.

Przeczytaj również: Kuba Wojewódzki: „Mam to w du*ie. To jest waszym obowiązkiem”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these