Wybory prezydenckie dobiegły końca. Choć kandydatowi Koalicji Obywatelskiej nie udało się zwyciężyć, opozycyjni politycy już teraz myślą nad przyszłością. Pomysł rzecznika PO wzbudził jednak wiele kontrowersji.

Jan Grabiec uważa, że Rafał Trzaskowski powinien w najbliższym czasie mocniej zaangażować się w promocję „nowej” Platformy Obywatelskiej. Choć jest prezydentem Warszawy, mógłby poświęcać czas na działania ogólnopolskie partii. Swoją opinią rzecznik PO podzielił się podczas rozmowy z Karoliną Lewicką w TOK FM.

– Z całą pewnością Rafał Trzaskowski był jednym z liderów PO, KO i mam nadzieję, że tak będzie w przyszłości. Tak bardzo porusza ludzi w Polsce, poruszył młodych ludzi, obudził właściwie politycznie, oni ruszyli tłumnie do głosowania. Widać było też po wczorajszym wiecu ogromną liczbę bardzo młodych ludzi, dla których to były być może pierwsze wybory, pierwsze głosowanie. To jest bardzo optymistycznie, jeśli chodzi o przyszłość. Będziemy wszyscy namawiać Rafała Trzaskowskiego, żeby nie wracał do ratusza, powiedziałbym na cały etat, ale żeby też poświęcił trochę swojej aktywności politycznej, część swojego życia na aktywność polityczną na arenie ogólnopolskiej. To bardzo ważne – oznajmił Grabiec.

Przeczytaj również:  Krystyna Janda czwarty raz zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi. W sieci zawrzało

Przeczytaj także: Piotr Adamczyk dosłownie walił głową w ścianę. Tak zareagował na wynik wyborów

Polityk podkreślał również, że takie rozwiązanie jest możliwe, ponieważ Trzaskowski powinien znaleźć czas na tego typu działania.

– Wiem, jak się pracuje w samorządzie. To czasem kilkanaście godzin dziennie. Oczywiście nie jest parlamentarzystą, więc ta obecność w polityce ma trochę inny charakter, ale myślę, że to dobrze, że Rafał Trzaskowski zdecydował się kandydować w tych wyborach. Bardzo dobrze, bo dzięki temu wybory nie rozstrzygnęły się w I turze, jak groziło nam to w maju. Mieliśmy prawdziwe święto demokracji i mam nadzieję, że będzie chciał czuć nadal na barkach to brzemię współodpowiedzialności za losy Polski, będzie aktywny w tej ogólnopolskiej polityce, a jaka to będzie forma aktywności, o tym zdecyduje sam Rafał Trzaskowski – podsumował rzecznik PO.

Przeczytaj także: Agata Kornhauser-Duda przerwała milczenie. Nie zostawiła suchej nitki na mediach: „Manipulacje, kłamstwa i dezinformacje”

Słowa rzecznika spotkały się z dużą krytyką internautów, szczególnie tych z Warszawy. Co więcej, o bezpośredni komentarz pokusił się również Leszek Miller. „Prezydent Warszawy na pół etatu. To jakiś żart?” – w tych słowach polityk wyraził swoją opinię na temat pomysłu Grabca.

źródło: dorzeczy.pl, twitter.com

(Visited 58 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj