propolski.pl: Korwin-Mikke

„To jest za trudne dla Was, ale postaram się wytłumaczyć”. Korwin-Mikke nie wytrzymał [WIDEO]

Poseł Konfederacji, prezes partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke zabrał głos z mównicy sejmowej. Kolejny raz nie przebierał w słowach.

– To jest za trudne dla Was, ja wiem, ale postaram się wytłumaczyć – powiedział Korwin-Mikke w czasie pierwszego czytania rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2023. Poseł Konfederacji wyjaśnił, dlaczego sytuacja jest korzystniejsza, kiedy w budżecie państwa jest mniej, a nie więcej pieniędzy.

– Panie Marszałku, Wysoka Izbo, tutaj posłów z lewicy katolickiej i ateistycznej łączy jedno: wiara w to, że jak będzie więcej pieniędzy w budżecie, to będzie lepiej. Jest dokładnie odwrotnie. Jeżeli na przykład dacie pięć miliardów na kulturę, to kultura straciła dwa miliardy. To jest za trudne dla Was, ja wiem, ale postaram się wytłumaczyć – mówił prezes partii KORWiN.

– Otóż jeżeli Kowalski chciał wydać cztery tysiące na kulturę, kupić bilety do kina, do teatru, jakiś obraz kupić, cokolwiek, zabierzecie mu z tego dwa tysiące i z tego połowę czy czterdzieści procent wydacie na urzędników ministerstwa kultury i innych urzędników. Czyli kultura straciła na tym, a nie zyskała. Była kiedyś kultura francuska, która rządziła światem, wprowadzono ministerstwo kultury we Francji i kultura francuska zginęła. Co się stało? Przeniosła się do USA – dodał polityk.

Korwin-Mikke: Tam nie ma ministerstwa kultury

– Jest taka instytucja, nazywa się Hollywood, całkiem niezłe filmy robią. Dlaczego? Bo nie ma żadnych dotacji. Bo nie ma Instytutu Kultury Amerykańskiej, który by dokładał do Hollywoodu. Pieniądze mają być u ludzi, a nie w rządzie – mówił legendarny wolnościowiec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Majtki na lufie czołgu. Tak poddają się Rosjanie [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE! Morawiecki przemówił do Polaków: „Mam superważną wiadomość dla wszystkich mieszkańców”

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these