Prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen wystąpił w pierwszym odcinku Bosak & Mentzen. W programie wyjaśnił, w jaki sposób najlepiej obniżyć podatki w Polsce. Okazało się, że można to zrobić tak, że nikt się nie zorientuje.

Mentzen mówił o zakazie amortyzowania lokali mieszkalnych „i w ogóle zakazie rozliczania się, jeżeli ktoś jest nie-przedsiębiorcą, na skali podatkowej z wynajmu mieszkań”.

– Przez Sejm takie rzeczy przechodzą niezauważone przez większość posłów, którzy traktują to jako 1001. nowelizację podatku dochodowego – powiedział jego rozmówca Krzysztof Bosak.

– To jest w ogóle moja sekretna taktyka. Jak już kiedyś będę miał jakiś wpływ na stanowienie prawa, to im będę właśnie takie wrzutki robił, których nikt nie będzie rozumiał. Po dwóch latach się okaże, że w ogóle nie trzeba płacić podatków – wyjawił polityk.

Wówczas Krzysztof Bosak zauważył, że być może prezes niepotrzebnie ujawnia swój plan, na co ten odpowiedział, że „bardzo często mówi (o tym) publicznie, bo oni i tak ich nie załapią”.

– Zresztą ostatnio rozmawiałem z człowiekiem, który rzeczywiście stosował to w praktyce, w ostatnich latach w Ministerstwie Finansów, aż go wywalili w roku chyba 2018 czy 2019. Ale wywalili go za to, że mafię VAT-owską odkrył w Ministerstwie Finansów – podkreślił Mentzen.

– Zadałem mu pytanie: Ale jakim cudem wy wpuściliście tak wielką lukę – pierwszą, drugą, trzecią – wymieniam mu te luki. On mówi: ale to ja sam je pisałem, właśnie specjalnie je wprowadziłem, bo wiedziałem, że nikt tego nie zauważy, potem doradcy podatkowi to wyłapią i się realnie obniży opodatkowanie w Polsce – opowiadał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Morawiecki na strzelnicy. „Snajpera już ze mnie nie będzie”

źródło: Twitter

(Visited 195 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj