W TVP Info doszło do emocjonalnej wymiany zdań w temacie reparacji od Niemiec. W ocenie Roberta Kropiwnickiego państwo może chcieć „zagrabić” pieniądze. Na słowa polityka opozycji ostro zareagował Dominik Tarczyński.

– Głównym problemem jest to, że wszyscy do tej pory bali się Niemiec. Że te relacje będą złe, że Niemiec będzie krzyczał, że będzie niezadowolony. Więc tu nie chodziło o dobrą wolę, interes Polski, zamordowanych, palonych w piecach, gwałconych, więzionych w obozach koncentracyjnych – powiedział Dominik Tarczyński.

Europoseł jest zdania, że Polska powinna otrzymać pieniądze.

– Te pieniądze Polakom się należą nawet w kwocie minimalnej i po tym, jak oficjalna nota dyplomatyczna zostanie przesłana, poznamy oficjalne stanowisko Niemiec i zobaczymy, kim są Niemcy – podkreślił.

Inne podejście do tej sprawy miał Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej, który zauważył, że raport ws. reparacji nie jest dokumentem rządowym. Obawia się jednak o ewentualny cel pozyskania środków przez Polskę.

– To dokument publicystyczny. W tym dokumencie 3/4 kwoty to jest wartość tzw. utraconych wynagrodzeń tych 5 mln ofiar II wojny światowej, które teraz państwo polskie chce zagrabić tak naprawdę. Powinny dostać je rodziny ofiar, a nie państwo polskie i to jest kluczowa rzecz – ogłosił Kropiwnicki.

Przeczytaj również:  Szalejąca inflacja nie odpuszcza. Co dalej z cenami warzyw?

Ostre słowa Tarczyńskiego

– Zagrabić?! To jakieś szaleństwo, skandal! – pytał.

– Wolałbym dzisiaj, żeby Polacy przestali być okradani przez spółki Skarbu Państwa. Polacy martwią się dzisiaj, czy będą mieli czym ogrzać domy, a wy odwracacie uwagę tym raportem zespołu Mularczyka. Zamiast wziąć pieniądze z KPO, bo 150 mld tak naprawdę czeka na stole w Brukseli, a wy odwracacie uwagę, mówiąc o jakichś mitycznych kwotach – odpowiedział Kropiwnicki.

– Te pieniądze powinny trafić do rodzin tych ludzi, którzy zginęli i wtedy jest ok. 12 procent w formie PIT-u powinno wziąć sobie z tego państwo polskie. A nie chcecie po prostu podpiąć się teraz pod krzywdę ofiar II wojny światowej. To jest grabież tak naprawdę, chcecie okraść kolejny raz Polaków – przyznał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Michał Rachoń nie wytrzymał i zaorał Brytyjczyka gadającego o „polskich obozach”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejny wspaniały gol Lewandowskiego. Co za strzał! [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 272 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj