– Jestem przekonana, że to była dobra decyzja, bo ludzie powinni dłużej pracować. Zresztą ludzie chcą dłużej pracować – powiedziała była kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, która była gościem w programie Trzecim Polskiego Radia.

Polityk odniosła się do pytania o decyzję rządu Donalda Tuska, który w 2012 roku podniósł wiek emerytalny. Koalicja PO-PSL uchwaliła tę decyzję w maju 2012 roku pomimo ogromnego sprzeciwu społecznego.

Temat ten skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która nie dostrzegła błędów swojego kolegi.

– Jeżeli popatrzymy na emerytury kobiet, które średnio mają dużo niższe emerytury niż mężczyźni, to zdajemy sobie sprawę, że rzeczywiście może są kobiety, które nie chcą pracować, które chcą wcześniej przechodzić na emeryturę. Ale może są takie, które by chciały pracować, dlatego wydaje mi się, że o wieku emerytalnym na pewno będziemy rozmawiać – powiedziała przedstawicielka PO.

Prowadząca zapytała swojego gościa, czy należy ustawowo wykluczyć podniesienie wieku emerytalnego. Wygląda na to, że była kandydatka PO na prezydenta niewiele się nauczyła.

– My raz podnieśliśmy ustawowo wiek emerytalny. Nie daliśmy takiej szansy wyboru i zapłaciliśmy za to jako formacja bardzo wysoką cenę. Jestem przekonana, że to była dobra decyzja, bo ludzie powinni dłużej pracować. Zresztą ludzie chcą dłużej pracować, bo chcą żyć lepiej i zdają sobie sprawę, że czym dłużej mogą pracować, tym jakość ich życia jest lepsza. Ale to powinna być decyzja indywidualna, by dać możliwość dłuższej pracy – dodała Kidawa-Błońska.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lubelskie: Nie żyją ojciec i 3-letnia córka. Poszli do lasu

źródło: TVP.INFO

(Visited 133 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj