W związku z poluzowaniem obostrzeń od 12 lutego wielu Polaków postanowiło „zaszaleć” i zrobić sobie przyśpieszone wakacje. Wielu rodaków masowo ruszyło na wypoczynek w góry.

Niedawno media obiegła informacja o tym, że tłumy turystów zorganizowały imprezę na Krupówkach. Zgromadzeni nie przestrzegali przy tym obostrzeń sanitarnych, a policja zmuszona była podjąć wiele interwencji.

Dzisiejsze obrazy ze Szczyrku pokazują dość podobną sytuację. Na drogach prowadzących na stoki ustawiły się długie kolejki, a na parkingach zabrakło miejsc dla aut.

— Informacja dla wszystkich osób stojących w korkach do Szczyrku — właśnie kończą się możliwości zaparkowania samochodu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Korek sięga Mesznej. Na stokach tłumy. To nie zdjęcie z ubiegłego sezonu — to sytuacja w chwili obecnej pod dolną stacją Szczyrk Mountain Resort — napisano na Facebooku na stronie Bielskie Drogi.

Zobacz również: Maryla Rodowicz narzekała na kryzys finansowy. Dzięki waloryzacji dostanie wyższą emeryturę

Jak widzimy w takich warunkach nie ma mowy o przestrzeganiu obostrzeń i dbaniu o siebie nawzajem.

— Szkoda słów, ludzie nie szanują swojego zdrowia. Ich sprawa, ale brak szacunku dla zdrowia innych to już koszmar! Czy zima jest ostatni raz w życiu? Masakra!!!! — stwierdziła jedna z użytkowniczek Facebooka.

— Ciekawe ilu za tydzień lub dwa tygodnie wyląduje na kwarantannie i w szpitalach? — padło pytanie od innego internauty.

Podobna sytuacja miała miejsce w Mielnie, gdzie rozpoczął się festiwal morsowania. Tam również pojawiło się mnóstwo osób, pomimo ostatecznego odwołania wydarzenia.

Zobacz również: Gorąca dyskusja w TVP Info: Poseł PO porównał rządy PiS do czasów Jaruzelskiego

— My nie wiedzieliśmy, że ktoś tu będzie, to czysty przypadek — powiedziała uczestniczka tej imprezy.

16.02.2021 godzina 8:50 Informacja dla wszystkich osób stojących w korkach do Szczyrku – właśnie kończą się możliwości…

Opublikowany przez Bielskie Drogi Poniedziałek, 15 lutego 2021

źródło: niezalezna.pl

(Visited 596 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Janina Ochojska apeluje o obowiązkowe szczepienia: "Skutki covidu są straszne"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here