Ruch BLM (Black Lives Matter) ponownie zainicjował protesty za Oceanem. Tym razem paliwem do wyjścia na ulice było zastrzelenie czarnoskórego Jacoba Blake’a przez policję w Wisconsin. W Internecie zamieszczono nagranie z Bazyliki Katedralnej św. Piotra i św. Pawła w Filadelfii, gdzie czarnoskóra kobieta zaatakowała ludzi uczestniczących w nabożeństwie.

Policja zatrzymała reprezentantkę ruchu BLM, jednak według doniesień medialnych nie zostaną jej postawione zarzuty. Incydent wydarzył się podczas niedzielnej mszy. Z powodu pandemii koronawirusa nabożeństwo transmitowane było w Internecie, na oficjalnym kanale parafii.

— Około 32. minuty nagrania idącą wzdłuż ławek 40-letnią Sarę Contrucci zaatakowała czarnoskóra kobieta w maseczce i dwukrotnie uderzyła ją w twarz, a następnie opuściła świątynie na oczach zszokowanych uczestników — podaje portal tvp.info.

Policja szybko ustaliła tożsamość atakującej. Została ona zatrzymana, ale śledczy nie postawili jej zarzutów z uwagi na jej kłopoty ze zdrowiem psychicznym. Prokuratura będzie szukała innego sposobu wymuszenia zadośćuczynienia — czytamy na stronie serwisu Telewizji Polskiej.

Protestujący ruchu BLM podnoszą hasła o „uprzywilejowanych białych” czy „ciszy białych jako przemocy”. Kolejne nagrania pojawiające się w mediach społecznościowych wskazują również na to, że demonstranci nie znają pojęcia neutralności.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Przeczytaj również: USA: Wściekły tłum zaatakował bezbronną kobietę i nakazał jej podnieść pięść. „Jesteś chrześcijanką?” Nagranie obiegło cały świat

źródło: TVP Info

(Visited 5 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj