Ryszard Terlecki opublikował w mediach społecznościowych felieton swojego autorstwa przeznaczony dla tygodnika nowohuckiego „Głos”. Wicemarszałek Sejmu przeanalizował w nim aktualną sytuację polityczną w naszym kraju i nie krył optymizmu w kwestii wygranej PiS w zbliżających się wyborach.

Ryszard Terlecki w zdecydowanym tonie skomentował zachowanie europosłów opozycji, jakie miało miejsce na forum Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem polityka sytuacja ta może wpłynąć na negatywną ocenę sympatyków opozycji. Ponadto podsumował, że głosowanie za odebraniem Polsce funduszy „przekreśla szanse na odzyskanie zaufania Polaków”.

— Nawet Tusk zorientował się, że przesadzili, więc zapewniał później, że Polska i tak fundusze europejskie otrzyma — mówił Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu przedstawił pewien plan, jakim prawdopodobnie kieruje się opozycja.

— Strategia pozostaje jednak niezmieniona: powstrzymać rozwój gospodarczy Polski, doprowadzić do chaosu na granicy białoruskiej, osłabić służbę zdrowia u progu kolejnej fali pandemii (najlepiej przez strajk lekarzy i pielęgniarek), wywołać uliczne rozruchy i starcia z policją, a wtedy podjąć próbę ataku na instytucje państwowe i siłą doprowadzić do upadku rządu — czytamy we wpisie.

Terlecki jest zdania, że powrót Donalda Tuska do krajowej polityki przekreślił wszelkie szanse na zwycięstwo, ponieważ partia nie odniosła spodziewanego sukcesu. Taki stan rzeczy widać szczególnie w sondażach.

Przeczytaj również:  Poważny wypadek w pow. Grójeckim. Kilka osób rannych

— Opozycja przeciw Tuskowi wewnątrz Platformy jest silna, ale nie ma chwilowo wyróżniających się liderów — zauważył polityk.

Następnie wyjaśnił, jakie jego zdaniem wydarzenia powinny już niedługo nastąpić, by PiS mógł z powodzeniem wygrać wybory.

— W Europie zwycięży rozsądek i w obawie przed widmem kolejnego kryzysu unijna biurokracja osłabi swoje ataki na Polskę — napisał polityk.

— Opanowanie inflacji, w tym powstrzymanie wzrostu cen prądu i gazu, jeszcze wyżej podniesie sondażowe notowania Prawa i Sprawiedliwości. Polski Ład będzie skutkował wzrostem dochodów ogromnej większości Polaków, co stanie się odczuwalne już na początku przyszłego roku. Za dwa lata będzie można mieć pewność, że PiS wygra wybory parlamentarne, za dwa i pół roku także wybory samorządowe i europejskie, a za trzy lata koleje wybory prezydenckie. Do tego czasu w kilku państwach Unii Europejskiej prawica zwycięży w wyborach i znów będzie można powiedzieć, że Unia wraca do swojej tradycji, chrześcijańskich wartości oraz solidarności suwerennych państw — podsumował Terlecki.

"Opozycja bezradna" Kolejna kompromitacja opozycji miała miejsce w Strasburgu, gdzie w Parlamencie Europejskim 🇪🇺 jej…

Opublikowany przez Ryszarda Terleckiego Wtorek, 2 listopada 2021

Zobacz również: Chcą zniszczyć dr. Bodnara! Będzie musiał płacić 5 milionów grzywny

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa zamiast wziąć się do roboty, skazuje bezdomne psy na dalsze cierpienia

Zobacz również: Madonna wyznała, że obawia się mówić o pandemii: „Nie mogę powiedzieć, co myślę”

Źródło: Facebook.com, DoRzeczy

(Visited 114 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj