Sędzia TK Krystyna Pawłowicz odniosła się na Twitterze do wpisu polityków PO, którzy otrzymali listy z pogróżkami o takiej samej treści.

Przewodniczący PO Donald Tusk obarczył odpowiedzialnością za całą sytuacją prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Z zarzutem tym nie zgodziła się Krystyna Pawłowicz, która usadziła niesfornych polityków.

Donald Tusk, Radosław Sikorski, Paweł Kowal, Katarzyna Lubnauer i Dariusz Joński otrzymali listy z groźbami od nieznanej osoby.

— Paweł Adamowicz miałby dziś 56 lat. W dniu jego urodzin podobnie jak wielu polityków Platformy Obywatelskiej, dostałem ten list z groźbami — czytał nie kryjący swojego rozczarowania Donald Tusk.

— Jarosławie Kaczyński jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny. Jako szef obozu władzy i jako wicepremier ds. bezpieczeństwa. Jesteś odpowiedzialny za narastanie tej fali, za rosnący niepokój, rosnący strach. Nie zostawimy tej sprawy. Nie będziemy milczeć. I wiedz jedno. Nie damy się zastraszyć — grzmiał były premier.

— Wpakuję ci nóż desantowy w brzuch jak Stefan W. temu sku******** Adamowiczowi. Jesteś skazany na śmierć za zdradę ojczyzny. Wyrok wydano w imieniu Polski Podziemnej — relacjonował Donald Tusk.

Przeczytaj również:  Szokująca przepowiednia Jackowskiego. Wspomina o projekcie PiS?

W związku z zaistniałą sytuacją posłanka Katarzyna Lubnauer udała się na policję, o czym poinformowała w mediach społecznościowych.

— Groźby mailowe zgłoszone na @PolskaPolicja! — napisała Lubnauer na Twitterze.

W liście nie zabrakło również gróźb pod adresem bohaterki Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej, która w ostatnich tygodniach atakowała Roberta Bąkiewicza.

— Tę komunistyczną sz**** Wandę Traczyk-Stawską, tę lewacką ku**** z demencją, też zabiję przed 11 listopada. Diabli złego nie biorą… Ale ja pomogę oczyścić mój kraj. Zostanę bohaterem jak Stefan W — czytał na nagraniu były szef Rady Europejskiej. Były premier przyznał, że nie jest to pierwszy list z tego typu pogróżkami. W ciągu ostatnich miesięcy jest ich coraz więcej.

Do całej sprawy odniosła się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która nie przebierała w słowach: — Panie Sikorski, panie Tusk, najpodlejsze groźby i obelgi ja i inni sędziowie TK otrzymujemy od WAS i waszego środowiska od dawna. Jeśli wy lub któryś ze świrów przez was pobudzony przejdzie do czynów, to będziecie za skutki swego szczucia współodpowiedzialni — powiedziała Pawłowicz.

Zobacz również: Terlecki pozostaje optymistą: „Będzie można mieć pewność, że PiS wygra wybory”

Przeczytaj również:  Niedzielski: Każdy będzie mógł się zrestrukturyzować, ale nieobowiązkowo

Zobacz również: Chcą zniszczyć dr. Bodnara! Będzie musiał płacić 5 milionów grzywny

Źródło: Twitter.com

(Visited 5 954 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj