Europoseł PiS Dominik Tarczyński skomentował relacje na linii Berlin-Moskwa, mówiąc: „Niemcy są tak bardzo uzależnienie od Rosji, że dziś są na granicy recesji”.

– Nie dziwię się, że Rosjanie liczą na Niemcy, bo to Niemcy liczą na to, że ta zakopana na dnie Bałtyku europejska solidarność – Nord Stream 2 – wróci po wojnie do gry i będą prowadzili interesy z Rosją tak, jak to dotąd robili – mówił Dominik Tarczyński.

W ocenie posła „Niemcy są tak bardzo uzależnienie od Rosji, że dziś są na granicy recesji”.

– Trzeba było słychać Donalda Trumpa czy rządu Polski, którzy mieli rację co do Putina, Nord Stream 2 i bezpieczeństwa energetycznego Europy – kontynuował polityk PiS.

Tarczyński o wizach dla Rosjan

– Wątpliwości wobec zakazu wydawania wiz dla Rosjan oprócz Niemców zgłaszają także Francuzi, nie jest to zaskoczeniem, solidarność europejska była już łamana przez te państwa. Wiemy, że znacząca cześć społeczeństwa rosyjskiego popiera Putina, skoro tak, to musi ponieść konsekwencje przynajmniej w tej formule ograniczenia wiz do UE – przyznał polityk PiS.

Przeczytaj również:  Wściekła się na motocyklistę. Aż wyleciała z auta [WIDEO]

MSZ Finlandii przekazało we wtorek informację o zmniejszeniu liczby wniosków wizowych, o jakie będą mogli ubiegać się Rosjanie.

Czas urzędników zostanie skrócony o połowę. Będzie się to również wiązało z mniejszą liczbą przyjmowanych wniosków wizowych (ok. 500 dziennie).

20 proc. czasu przypadnie na wizy turystyczne, a pozostałe 80 proc. czasu służb będzie przeznaczone na rozpatrywanie wniosków o wizy rodzinne, pracownicze i studenckie.

źródło: Polskie Radio 24

(Visited 189 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj