propolski.pl: Niemiecka prasa o jedności Zachodu

Niemiecka prasa przyznaje: „Jeśli Niemcy się w tej kwestii ugną, zagraża to jedności Zachodu”

Prasa analizuje, jak mogłoby zachować się społeczeństwo w Niemczech, jeżeli rządowi w Berlinie nie udałoby się zapewnić ciepła w zbliżającym się sezonie zimowym.

Zgodnie z medialnymi doniesieniami, magazyny gazu wypełnione są w trzech czwartych. Niemcy bardzo niepokoją się zbliżającą zimą i szukają możliwości zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Wypowiedzi niemieckich dziennikarzy nie są pozytywne. Jak donosi „Badische Zeitung” większość obywateli uważa, że korzystnym byłoby uruchomienie gazociągu Nord Stream 2.

– Według sondażu Forsa, dwóch na trzech Niemców nie miałoby problemu z gazem pochodzącym z Nord Stream 2. Ale jeśli Niemcy się w tej kwestii ugną, zagraża to jedności Zachodu. Poza tym w Europie Wschodniej Nord Stream 2 jest symbolem błędnej, zbyt naiwnej polityki Niemiec wobec Rosji. Gdyby gazociąg został podłączony do sieci, wzbudziłoby to ponownie nieufność. Niemcy byłyby odizolowane – przekazano.

Rosyjskie szantaże w kwestii gazu

„Freie Presse” ostrzegło Niemców przed egoizmem i przypomina, że gra toczy się o wysoką stawkę. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne dużego obszaru.

– Już nie chodzi o to, aby utrzymać bez ograniczeń nasz dobrobyt kosztem bezpieczeństwa naszych sąsiadów i w oparciu o tanie ceny gazu. Ceny energii prawdopodobnie nigdy nie osiągną swojego dawnego poziomu. Celem jest bezpieczeństwo energetyczne w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat i wojskowe wsparcie dla Ukrainy, aby kiedyś osiągnąć traktat pokojowy, który nie czyni zwycięzcy z agresora Rosji i ewentualnie motywuje go do dalszej przemocy. Nawet jeśli niektórzy z powodu dobrobytu i taniego gazu zapomnieli doceniać demokrację: Ukraina broni naszego sposobu życia – napisano.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” dodaje, że Rosja celowo szantażuje Niemców i ma na celu uderzenie w „jedność polityczną i pokój społeczny”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmarł niemiecki reżyser Wolfgang Petersen. Miał 81 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uderzył ratownika WOPR po tym, jak ten zwrócił mu uwagę. Skandaliczne nagranie [WIDEO]

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Badische Zeitung, Freie Presse

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these