Najnowszy sondaż pracowni Kantar zakłada dogonienie PiS przez Koalicję Obywatelską. Z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość traci w stosunku do poprzedniego badania aż pięć punktów procentowych.

Sondaż Kantar podaje, że PiS może liczyć na raptem 25 procent poparcia, tracąc pięć punktów procentowych. Jednocześnie Koalicja Obywatelska zyskała jeden punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania, uzyskując dokładnie taki sam wynik co partia rządząca.

Na trzecim miejscu w badaniu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie byłego kandydata na prezydenta cieszy się 13-procentowym poparciem respondentów i nie uległo zmianie od poprzedniego badania.

Czwarte miejsce zajęła Lewica z 8-procentowym poparciem, następnie Konfederacja 6-procentowym wynikiem. Na samym końcu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe (5 procent), po rozpadzie Koalicji Polskiej tracąc jeden punkt procentowy. Co ciekawe, progu wyborczego nie przekroczyłaby odseparowana od PSL formacja Kukiz’15, zyskując zaledwie 2 procent głosów respondentów.

Badanie opinii publicznej przeprowadzono na początku miesiąca, w dniach 4-9 grudnia. Próba reprezentatywna wyniosła 987 Polaków.

Przeczytaj również: Wykryto „nowy wariant” koronawirusa. „6 tysięcy przypadków. Rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory

źródło: Do Rzeczy

(Visited 3 439 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj