Rolnicy z Agrounii kontynuując swój protest przybyli pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Wśród protestujących znalazł się m.in. lider całego ruchu Michał Kołodziejczak. Demonstranci zostawili na miejscu jajka i warzywa, a także martwą świnię.

Całą akcję zorganizowano w nocy na ul. Mickiewicza w Warszawie. Rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak przekazał dla PAP, że funkcjonariusze przed godziną 1.00 w nocy z soboty na niedzielę musieli podjąć się interwencji na warszawskim Żoliborzu.

— Policjanci interweniowali w związku z popełnionymi wykroczeniami. Mamy do czynienia z osobami, które zarówno tamowały ruch, jak i zanieczyszczały drogę publiczną. W tym przypadku nałożono już cztery mandaty karne wobec osób. Ponadto również będą kierowane wnioski o ukaranie — wyjaśnił Marczak, a po chwili dodał, że w sprawie decydujące będzie nagranie.

W internecie pojawiło się wiele filmików i zdjęć, na których widać, jak rolnicy w ramach swojego niezadowolenia rozrzucili jajka, ziemniaki, a także martwą świnię przed dom prezesa PiS.

— Producenci mają dzisiaj bardzo duży problem rolny i z jajami i z ziemniakami. Dlatego tutaj sypiemy, to co trzeba. Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników. Tu są tysiące jajek wyrzuconych, jest kapusta, której rolnicy nie mogą sprzedać. Jest też policja — powiedział Michał Kołodziejczak.

Przeczytaj również:  Dr Sławomir Mentzen: Czy Rosja zbankrutuje? Jak potoczą się losy Polski w tej wojnie? [WIDEO]

Na Facebooku Agrounii również nie zabrakło komentarzy w tej sprawie: — Oznaczenie domu Jarosława Kaczyńskiego! Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa, pod jego wille nie dało się podjechać. Tyle policji, że ojoj… ale jak wyjrzy dobrze przez okno to zobaczy — czytamy.

Zobacz również: Nielegalny protest Strajku Kobiet i przedsiębiorców w Warszawie. Interweniowała policja [WIDEO]

Padły także zarzuty skierowane pod adresem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, którego oskarżono o brak współczucia dla rolników.

— Nie będzie nam Kaczyński rolnictwa niszczył! Nie widzi dramatu rolników!? Nie widzi, że my wyrzucamy nasze produkty!? Nie widzi, co robi z rolników handel oparty na korporacjach!? To 13 grudnia zobaczył!!!! Niech się w końcu obudzą!!!! My nie odpuścimy, my nie będziemy udawać, że to nas nie boli! — opublikowano we wpisie.

Tak się robi porządek w Warszawie! Traktory na głównych ulicach miasta! W samym centrum! Właśnie taka jest AGROunia. Takie działania realizujemy i takie możliwości posiadamy :)) Podoba ci się to co robimy ale czy pomagasz? Pamiętajcie o wsparciu dla nas! To bardzo ważne. Www.AGROunia.pl/donate https://zrzutka.pl/82h643 Gadżety: Www.sklepagrounia.pl

Opublikowany przez Agrounia Piątek, 4 grudnia 2020

źródło: radiozet.pl

(Visited 1 674 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj