W internecie pojawiło się nagranie, które podbiło serca internautów. Kamery monitoringu zarejestrowały wzorową postawę mężczyzny, który zatrzymał auto, by podnieść z kałuży flagę narodową.

Ten piękny gest został uwieczniony na filmie, który błyskawicznie obiegł sieć. Do opisanej sytuacji doszło w Radomiu przy ulicy Słowackiego. Flaga narodowa najprawdopodobniej zerwała się z drzewca i wpadła do kałuży. Przejeżdżający ulicą mężczyzna zauważył leżącą flagę i zatrzymał samochód, by wysiąść i ją podnieść. Tak właśnie powinno się postępować!

Zobacz również: Budka pochwalił się koalicją z Hołownią, jednak zapomniał go o to zapytać. „Raczej nie ma szans”

Kamera podążała za mężczyzną, który wziął flagę na ręce i wyprostował. Następnie położył na parapecie w bezpiecznym miejscu, zabezpieczając przed wiatrem kamieniami.

Na fladze państwowej RP nie należy umieszczać żadnych napisów ani rysunków. Kodeks karny zawiera bowiem przepisy, które mówią o ochronie symboli narodowych.

Biało-czerwona flaga musi być czysta i mieć czytelne barwy, nie może być też zniszczona ani postrzępiona. Za jej znieważenie lub usunięcie grozi grzywna, kara ograniczenia bądź pozbawienia wolności.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 5 854 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa oświadcza na Facebooku: Złożyłem dzisiaj skargę do Komisji Europejskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here