Narodowy Bank Polski przekazał premierowi Morawieckiemu nietypowy i drogi prezent. Co takiego otrzymał szef polskiego rządu?

– Nie mamy pojęcia, dlaczego NBP zdecydował się go wysłać – powiedział jeden z urzędników. Co znalazło się w tajemniczej przesyłce? Chodzi o kolekcjonerski banknot o wartości 185 zł i monetę wartą 2,5 tys. zł.

– Jest wyjątkowo piękny, zupełnie niesamowity, nie można go podrobić – mówił o kolekcjonerskim banknocie banku centralnego Adam Glapiński. Banknot powstał z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika.

Prezent od NBP dla premiera

Jak podaje „Rzeczpospolita” wartość banknotu z wizerunkiem Kopernika to aż 185 zł. Natomiast sama moneta warta jest 2,5 tys. zł. Premier Morawiecki zaktualizował rejestr korzyści i wykazał trzy drogie prezenty: tablet z ambasady Korei Płd. za 1,2 tys. zł, prezenty z NBP i banknot kolekcjonerski Mikołaj Kopernik.

– Prezent przyszedł pocztą. Nie mamy pojęcia, dlaczego NBP zdecydował się go wysłać. Nie wiem, czy premier w ogóle widział go na oczy – dodał anonimowo urzędnik.

Co Morawiecki zrobi z otrzymaną przesyłką? Na ten moment nie jest to pewne. Warte ok. 3 tys. zł pieniądze mogą zostać przekazane do magazynu. – Ustawa nie reguluje, co obdarowany powinien lub może zrobić ze zgłoszoną korzyścią – informuje Centrum Informacyjne Rządu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niewidzialna forma manipulacji. Czym jest gaslighting?

źródło: money.pl / rp.pl / Interia

(Visited 135 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj