W mediach rozpętała się prawdziwa burza po tym, jak Ryszard Terlecki ogłosił w poniedziałek kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Satyryk Szymon Majewski w znanym sobie stylu skomentował te kandydatury.

Kandydatami zostali Stanisław Piotrowicz, Elżbieta Chojny-Duch oraz Krystyna Pawłowicz. Już 3 grudnia 2019 roku upływa kadencja 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Piotra Tulei, Stanisława Rymara oraz Marka Zubika. Wielu osobom nie spodobały się plany Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz Szymon Majewski w ironiczny sposób odniósł się do tematu na Facebooku.

— Pani Pawłowicz i pan Piotrowicz kandydatami PiS na sędziów TK? Nie wierzę, że chodzi o Trybunał Konstytucyjny, na pewno nie. Pewnie chodzi o sędziów Trawiastych Kortów, Tenisa Kopanego, Targów Kulturystycznych, Teatrów Komicznych itp. Na 100% — napisał Majewski.

Nowych kandydatów na sędziów Trybunału musi wskazać Prezydium Sejmu lub co najmniej 50 posłów. W Trybunale Konstytucyjnym łącznie zasiada 15 sędziów na okres 9 lat.

— W związku z wystawieniem przez PiS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na TT. Wszystkim, którzy tu ze mną wymieniali poglądy, dziękuję. Wiele się tu nauczyłam. Naszą Ojczyzną jest Polska — napisała ostatnio na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

źródło: o2.pl

(Visited 382 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj