Opozycja nieustannie dyskutuje, kto mógłby reprezentować ich środowisko w wyborach prezydenckich. Jej przedstawiciele zastanawiają się, czy Lewica, PSL oraz Platforma powinni wystawić już w pierwszej turze swoich kandydatów. Władysław Frasyniuk jest zdania, że lepiej, by cały anty-PiS wysunął Tuska do walki z Andrzejem Dudą, bo taka decyzja bardziej się opłaci.

— Grzegorz Schetyna i inni politycy opozycyjni powinni udać się do Tuska z konkretną propozycją. Powinien być kandydatem całej opozycji, również lewicy — powiedział w rozmowie z „SE” Frasyniuk.

Polityk ku rozbawieniu wszystkich porównał byłego premiera do Leo Messiego. Dodał, że nie podoba mu się to, w jaki sposób PO dyskutuje na temat Donalda Tuska i jego ewentualnego startu w wyborach prezydenckich.

— To tak, jakby klub z polskiej ligi mówił Leo Messiemu, żeby ogłosił, że chce grać w naszej Ekstraklasie, a później jeszcze przeszedł testy sprawnościowe i dopiero po tym ktoś podejmie decyzję, czy może u nas grać — chwalił Tuska Władysław Frasyniuk.

W jego opinii padają tu dziwne i niezrozumiałe pomysły, przez co w całym ugrupowaniu powstaje chaos. A sam Tusk pozostaje niedoceniany.

— Mimo, że wszyscy zdają sobie sprawę z jego pozycji, to padają przedziwne, niezrozumiałe pomysły. Na przykład, żeby zadeklarował, czy chce startować, a później się zobaczy, czy dostanie poparcie — wyjaśnił Frasyniuk.

Do tej pory start w wyborach prezydenckich ogłosił lider PSL. Lewica także przymierza się do wystawienia swojego kandydata. Jednak to w Platformie Obywatelskiej panuje największa niezgoda, przez co wciąż nie podjęto najważniejszych decyzji.

źródło: wsensie.pl

(Visited 34 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj