propolski.pl: Beata Szydło o pomyśle Parlamentu Europejskiego

Szydło do Macrona: Głosy z Warszawy i Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża [WIDEO]

Europosłanka PiS i była premier Beata Szydło wygłosiła mocne przemówienie w PE. Polityk zwróciła się do prezydenta Macrona uświadamiając mu, że Polska jest krajem praworządnym.

– Ilekroć państwo podważacie praworządność w Polsce, muszę odezwać się jako były premier. Polska jest krajem praworządnym. Głosy płynące z Warszawy czy Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża – powiedziała Beata Szydło.

Była szefowa polskiego rządu nawiązała do wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Francuski polityk mówił o priorytetach francuskiej prezydencji w Radzie UE.

Beata Szydło zauważyła, że obecna Europa to przede wszystkim mnóstwo, trudnych wyzwań.

– Przeżywamy teraz wiele kryzysów i na pewno prezydencja francuska nie będzie miała łatwego czasu, ale wiążemy z nią nadzieję, że będziemy potrafili stawić czoła tym wszystkim kryzysom. Powinniśmy sobie postawić priorytety. Pan prezydent Macron przedstawił bardzo ambitny program, ale wydaje mi się, że powinniśmy przede wszystkim wyznaczyć sobie te najważniejsze punkty, do których będziemy odnosili się w naszej debacie i będziemy poszukiwali jedności. Europa potrzebuje dzisiaj jedności, stabilizacji i dobrych rozwiązań. Debaty, a nie wzajemnego oskarżania się, czy próby dyskredytowania jakiego kraju, tylko dlatego, że ma ono inne poglądy od większości na tej sali. Czas na jedność w Europie – dodała była premier.

Jak podkreśliła Beata Szydło w ostatnich miesiącach nie ma ważniejszej sprawy w Europie niż kryzys energetyczny i wszystko to, co się z nim wiąże.

– To są realne zagrożenia i tym żyją Europejczycy w naszych krajach. I to właśnie na tym powinniśmy przede wszystkim się skupiać – powiedziała polityk, która przypomniała, że w Polska jest krajem praworządnym.

– Ilekroć państwo podważacie praworządność w Polsce, muszę odezwać się jako były premier – Polska jest krajem praworządnym. Głosy płynące z Warszawy czy Budapesztu mają taką samą wartość jak głosy z Berlina czy Paryża. Obejmująca w UE prezydencję Francja musi pamiętać, że w czasie obecnych kryzysów Europa potrzebuje jedności, a nie tworzenia wewnętrznych sporów – zaznaczyła.

Zobacz również: Ziobro: prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o aresztowanie Romana Giertycha

Zobacz również: Starsza pani zmiażdżyła Tuska: „Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?”. Szef PO w szoku [WIDEO]

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these