Szef PO Donald Tusk spotkał się ze swoimi wyborcami w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu wdał się w burzliwą dyskusję ze starszą panią, która koniecznie chciała zadać mu kilka pytań.

– Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? – dopytywała się kobieta.

Donald Tusk zorganizował konferencję prasową w Mińsku Mazowieckim i musiał skonfrontować się z kilkoma niewygodnymi pytaniami.

– Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? Dlaczego pan sprzyja? Ja mam 84 lata, ja przeżyłam wojnę i powstanie. Jestem warszawianką, moim bracia zginęli w powstaniu warszawskim. Dlaczego pan w ten sposób, że pan narodowi polskiemu nie sprzyja, tylko pan sprzyja temu silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza, a pan powinien wszystko robić, żeby walczyć, jeśli jest pan Polakiem. Bo może pan nie jest Polakiem? I pan wie, o co chodzi – powiedziała starsza kobieta do Tuska, nie kryjąc swojego niezadowolenia.

Były premier próbował załagodzić sytuację, jednak nie było to takie proste.

– Ja mam wielki szacunek dla pani i dla pani życia i dla pani doświadczenia. I bardzo pani współczuję jednej kwestii, że dała pani sobie tak namotać w głowie, takich… będę delikatny… no, takiej fałszywej propagandzie – odpowiedział Donald Tusk.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

– Niech mi pan nie mówi, bo mój mąż był politykiem i ja trochę w to weszłam, w tym sensie, że orientuję się – odpowiedziała kobieta, która nie dawała się ugłaskać Tuskowi.

– Widzę, że ma pani temperament polityczny, ale życzę pani krytycznego myślenia i odwagi myślenia – odpowiedział były szef RE, próbując tonować emocje.

Na tym się jednak nie skończyło…

– A ja w związku z tym życzę panu, żeby pan podchodził uczciwie do Polaków. Do tych takich jak ja. Nie do tych bossów, do tych kapitalistów, bo tak walczyliśmy o kapitalizm, a teraz chyba o ludzi pracy musimy walczyć, proszę pana. Niech pan pomyśli trochę też o ludziach, proszę pana – skwitowała starsza pani.

Zobacz również: Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści: szczyt tej fali nastąpi na przełomie stycznia i lutego

Zobacz również: Ziobro: prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o aresztowanie Romana Giertycha

źródło: Twitter.com, wpolityce.pl

(Visited 2 477 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj