Europoseł Robert Biedroń zabrał głos w czasie zorganizowanej przez Donalda Tuska manifestacji na Placu Zamkowym. Na wydarzeniu pojawiły się tysiące osób sprzeciwiających się czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Protesty miały dziś miejsce w wielu miejscach w kraju. Swoje pięć minut oprócz Donalda Tuska miał również lider Nowej Lewicy Robert Biedroń, który wykrzyczał:

— Zostajemy! Zostajemy, od kiedy w referendum zdecydowaliśmy, że nasz wybór cywilizacyjny, to Polska w Unii Europejskiej. Z tego miejsca, dziś, musi iść jasny sygnał. Lech Kaczyński wstydziłby się dziś za swojego brata — oznajmił europoseł, wspominając o podpisanym przez śp. prezydenta traktacie lizbońskim. Robert Biedroń stwierdził, że Lech Kaczyński z pewnością zdecydowałby się na wzięcie udziału w manifestacji opozycji na Placu Zamkowym.

— Musimy obiecać, że wszystkim Polakom i Polkom będzie żyło się godnie. Chciałbym was prosić, abyśmy byli solidarni zawsze ze wszystkimi mniejszościami. Dziś przychodzą po kobiety, pielęgniarki, nauczycielki, a jutro przyjdą po nas. Solidarność naszą bronią — apelował Robert Biedroń.

Tymczasem do ogromnej publiczności wciąż przemawiał nowy lider PO Donald Tusk, który jak zwykle atakował i uderzał w partię rządzącą, mówiąc, że chce ona wyprowadzić nasz kraj z Unii Europejskiej.

— Pseudotrybunał, grupa przebierańców w sędziowskich togach na polecenie prezesa rządzącej partii, postanowiła wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej — tłumaczył szef Platformy Obywatelskiej.

— Nawet jeśli stałbym sam, to będę stał i podnosił ten alarm. Ale nie jestem sam. Pozdrawiam tych wszystkich, którzy protestują w ponad 100 miejscowościach! To my bronimy Konstytucji. To my bronimy Rzeczypospolitej przed uzurpatorami. Jesteśmy razem, bo zawsze, kiedy byliśmy razem, wygrywaliśmy. Teraz też zwyciężymy, bo jest nas więcej. Gwałcenie standardów europejskich to odbieranie nam naszych praw i wolności. Dlatego musimy zaprotestować — podsumował Tusk.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski zdradził, jaki będzie 2022 r. Jego słowa nie napawają optymizmem

Zobacz również: Tusk atakuje podczas manifestacji w Warszawie: „Pseudo trybunał, grupa przebierańców” [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 329 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj