Niedawno Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z pełnienia funkcji przewodniczącej Nowoczesnej. Jej miejsce zajął Adam Szłapka, który praktycznie od razu zabrał się do aktywnego działania na rzecz partii. Jak sam określił, Nowoczesna to obecnie „najoszczędniejsza partia w kraju”. Polityk jest dobrej myśli i wierzy, że jej potencjał stale będzie się rozwijał.

Zdaniem Adama Szłapki Nowoczesna w 2015 roku „zbyt szybko nabrała wiatru w żagle”, co przyczyniło się do niespodziewanych trudności. Nowy lider w udzielonym wywiadzie skomentował temat długów, które ciążą na partii od dłuższego już czasu.

— To są oczywiście oszczędności i racjonalizacja kosztów. Nowoczesna ma przecież problemy finansowe i musimy ciąć koszty. To są przede wszystkim zobowiązania wobec banku PKO BP. Nieco ponad połowa tego kredytu pozostała nam do spłacenia — wyjaśnił samorządowiec.

Polityk podkreślił, że pomimo wcześniejszych błędów obecnie partia jest najoszczędniejszą w kraju.

— Poza tym czekamy na rozstrzygnięcie w Strasburgu. Złożyliśmy skargę, bo uważamy, że kara za błąd popełniony w 2015 roku jest niewspółmiernie duża do tego błędu. Finansujemy się przez darowizny, składki i sami też spłacamy dług. Z punktu widzenia podatnika jesteśmy więc absolutnie najoszczędniejszą partią w kraju — mówił politolog.

Przeczytaj również:  Ile kasy zgarnia Joanna Lichocka? Jest najbogatsza w Radzie Mediów Narodowych

Jak wyjaśnił Szłapka, obecnie trwają przygotowania mające na celu wprowadzenie zmian w partii.

— Przede wszystkim zmieniamy biuro. Będziemy działać w oparciu o zaangażowania naszych posłów i samorządowców. Jestem przekonany, że skutecznie — powiedział Adam Szłapka.

źródło: wsensie.pl 

(Visited 183 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj