Przewodniczący węgierskiego parlamentu László Kövér skomentował słowa prezydenta Zełenskiego, który zaapelował, by inne kraje zrezygnowały z zakupu surowców od Rosji.

— Potrzebujący wsparcia, jak Ukraina, zwykle proszą grzecznie o pomoc, a nie grożą. Wołodymyr Zełenski ma pewne osobiste, psychiczne problemy — skwitował Kövér.

Do postawy przewodniczącego parlamentu Węgier odniósł się zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Sybiha, mówiąc: „Długi język, krótki rozum”

— Lud zawsze jest mądry i od wieków wie, jak odpowiadać na kompletnie niedopuszczalne, prostackie wypowiedzi ‚niedopolityków’ w rodzaju nieszanownego szefa parlamentu Węgier: He who is guilty is the one that has much to say (Winny zawsze ma najwięcej do powiedzenia); Osła poznasz po dźwiękach, a głupiego po trajkocie; Język długi, rozum krótki – dodał Sybiha na Facebooku.

Polityk oświadczył, że chciałby również usłyszeć opinię Koevera w kwestii spalenia ludzi przez węgierskich faszystów w wiosce Koriukówka w obwodzie czernihowskim. Miał tutaj na myśli masakrę, której dokonano w marcu 1943 roku przez oddziały SS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezes PiS: „Opanujemy inflację, mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak nie ma wątpliwości: „Obywatele powinni zacząć się buntować”

Народ завжди мудрий і знає віками як відповідати на абсолютно неприйнятні, дикі висловлювання «недополітиків» на кшталт…

Opublikowany przez Andrija Sybihę Sobota, 4 czerwca 2022

źródło: Facebook

(Visited 174 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Putin zwrócił się do Kim Dzong Una. Niepokojąca odpowiedź dyktatora

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj